Китай зацікавлений у розвитку взаємин із Україною у сфері телерадіомовлення і кіновиробництва

08.02.2017

8 лютого в Національній раді відбулася зустріч із делегацією Головного державного управління Китайської Народної Республіки із питань преси, друку, радіомовлення, кінематографії і телебачення. Українську сторону представляли голова регуляторного органу Юрій Артеменко, член Національної ради Валентин Коваль та очільники провідних вітчизняних виробників теле- і кінопродукції.

Китай зацікавлений у розвитку двосторонньої співпраці з Україною в гуманітарній, урядовій, освітній сферах і зокрема у галузі телебачення і радіомовлення, повідомив під час зустрічі заступник міністра Головного державного управління КНР із питань преси, друку, радіомовлення, кінематографії і телебачення Чень Тінья. «Китайський уряд приділяє велику увагу співпраці в гуманітарній сфері, у тому числі телерадіомовлення, бо це зміцнює дружбу між народами», – сказав він. Пан Тінья нагадав, що 2011 року вже була підписана угода про співробітництво з Державним комітетом телебачення і радіомовлення, однак нині китайська сторона прагне розширити практичну співпрацю у сфері виробництва фільмів і програм для радіо й телебачення, аби вона була більш ґрунтовною і взаємовигідною. Така співпраця може полягати в розвитку взаємин між телеканалами, персоналом і кореспондентами, в спільному виробництві фільмів, вистав, анімаційного продукту, обміні програмами і проектами, а також технічним досвідом.

Голова Національної ради Юрій Артеменко зауважив, що вітчизняна медіа-індустрія дуже зацікавлена у поглибленні відносин із китайським партнерами, оскільки Китай – велика за потенціалом і значною мірою незвідана  для нас країна. Для того, щоб перемовини проходили у практичному руслі, представники деяких українських виробників телевізійної і кінопродукції висловили свої пропозиції щодо реальних кроків і проектів, які можна було б реалізувати у процесі розвитку стосунків зі своїми китайськими колегами. Також представники української індустрії запросили Китай до участі у великому медіа-форумі, що збирає представників із різних країн світу, – Kyiv Media Week.

Зі свого боку пан Чень Тінья запросив українську сторону відвідати з візитом Китай, під час якого можна було б докладніше ознайомитися із роботою китайських засобів масової інформації та кіновиробників.

У планах делегації Головного державного управління КНР із питань преси, друку, радіомовлення, кінематографії і телебачення зустріч із головою Державного комітету телебачення і радіомовлення, візит до Національної суспільної телерадіокомпанії України та студії Film.UA. Заплановані і зустрічі із керівництвом Міністерства культури та Державного агентства з питань кіно.