«Креативна Європа» відкриває свої можливості для України

10.03.2017

10 березня в Національній раді в рамках проекту Офісу Ради Європи в Україні «Свобода медіа в Україні» для представників медіа- і кіногалузі було представлено програму Європейського Союзу «Креативна Європа».

Зазначена програма діє в Україні з 2014 року, однак лише частково. Її підпрограма «Культура» була досить активною, повідомила спеціаліст проекту Офісу Ради Європи Леся Парно-Кириєнко. А от підпрограма «Медіа» залишилася певною мірою поза увагою через неврегульованість деяких законодавчих аспектів. Йдеться про зобов’язання України після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом привести своє законодавство у сфері ЗМІ у відповідність до Директиви ЄС про аудіовізуальні медіа-послуги.

Сам факт того, що Україна нині може хоча б частково, а незабаром і значно ширше брати участь у багатьох європейських програмах, свідчить про певну європейську інтеграцію, вважає керівник сектору громадянського суспільства та ЗМІ Представництва Європейського Союзу в Україні Коломб де Мерсей, оскільки подібні проекти зазвичай відкриті лише для країн ЄС і тих, які перебувають у процесі вступу до нього. «Мені здається, це – фізична інтеграція в європейську сферу, сферу Євросоюзу. І це важливо не лише у сфері цінностей і регулювання медіа-галузі, але і для індустрії – це глибше інтегрування у ці ринки», – сказала вона.

Голова Національної ради Юрій Артеменко зауважив, що цей проект є важливим і корисним для України, однак про нього, на жаль, мало-хто знає. Тому сьогоднішня зустріч має стати першим кроком для кращого ознайомлення галузі з новими перспективами, які стають дедалі доступнішими.

У рамках підпрограми «Медіа» програми «Креативна Європа» загалом підтримка можлива за 14-ма напрямами. В Україні реалізуються лише чотири з них – навчання, фестивалі,  кіноосвіта та діяльність із доступу до ринку. Докладніше про можливості для вітчизняних митців у різних напрямах, бюджет програми розповіла Озе-Маріт Мейєр, котра відповідає за медійну частину «Креативної Європи».

Для належної реалізації проекту в кожній країні створюється його офіс. Такий було створено і в Україні Міністерством культури на базі Українського центру культурних досліджень. Завданням Національного бюро програми «Креативна Європа» є надання підтримки і консультацій усім охочим подати заявки на участь у програмі.

«Креативна Європа» – програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Із 2014 по 2020 рік на підтримку проектів, що дають можливість подорожувати, охоплювати нові аудиторії, обмінюватися практичними навичками та вдосконалюватися, планується виділити 1,46 млрд євро. 2016 року в підпрограмі «Медіа» було подано лише дві заявки від України.