Сьогодні, 14 вересня, польський медіарегулятор (Krajowa Rada Padiofonii I Telewizii – KRRiT) розпочав серію вебінарів для працівників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Польські колеги докладно розповіли про особливості медіазаконодавства своєї країни, організацію роботи медіарегулятора, проблемні питання, що досі існують у цій сфері. Перша сесія стосується роботи Стратегічного департаменту KRRiT.
Вітаючи польських колег, перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль висловив вдячність за підтримку і солідарність польського народу і медійної громади, які всебічно підтримують Україну у важкий час її воєнних випробувань.
«Для українців, які не по своїй волі стали частиною польського суспільства, було зроблено дуже багато, щоб вони відчували себе в Польщі, як удома», – сказав він.
Було приємно спостерігати за тим, як спочатку на сайтах медіакомпаній Польщі з’являлися розділи для українців, потім – новини українською, передачі для українських дітей українською. Згодом цілі телевізійні пакети з українських телеканалів ставали частиною медіапростору Польщі – за це ми безмежно вдячні нашим польським сусідам, наголосив Валентин Коваль.
Він констатував, що обмін досвідом, про який домовилися польський і український регулятори, підписавши у липні Меморандум про співпрацю, є дуже потрібним і корисним для успішного втілення євроінтеграційних прагнень України, і зараз його положення починають втілюватися в життя. 133 працівники Національної ради братимуть участь у п’яти сесіях вебінарів та зможуть почерпнути для себе багато практичних навичок і ознайомляться зі стратегією та методами її втілення у повсякденній роботі польського регулятора медіа.
Агнешка Огродовчик, керівниця Стратегічного департаменту Крайової ради радіомовлення і телебачення, під егідою якої тривала перша сесія вебінарів, від імені голови медіарегулятора Польщі Вітольда Колодзейського і всіх працівників KRRiT привітала учасників вебінарів. Вона сказала, що керівництво медіарегулятора «вболіває за цю роботу і сподівається, що все, що ми для вас підготували, буде конструктивне і допоможе вам реалізувати ваші амбітні цілі».
На цій сесії польські колеги розповіли про саму раду радіомовлення і телебачення Польщі, організацію її роботи і структуру.
Вони докладно охарактеризували документи, які Рада пред’являє органам, які її створили (стратегію, щорічний звіт і річні плани). Також зупинилися на характеристиках медійного ринку, його концентрації. Ішлося також про прозорість засобів масової інформації, впровадження медіаграмотності у суспільстві.
Згодом учасники вебінару зможуть поставити представникам Стратегічного департаменту KRRiT питання про практичну реалізацію всіх його завдань та комунікацію з іншими структурними підрозділами медіарегулятора та співпрацю з іншими інституціями, як польськими, так і європейськими.