Кожен великий телеканал ситуації в Криму приділяє в середньому 19 хвилин ефірного часу в тиждень

02.07.2018

30 липня під час засідання Колегії Міністерства інформаційної політики член Національної ради Сергій Костинський оприлюднив результати моніторингу вітчизняних телеканалів щодо висвітлення ними ситуації в Криму та на сході країни. Як з’ясувалося, п’ять найбільших розважально-інформаційних телеканалів говорять на теми Криму приблизно 19 хвилин на тиждень.  У Колегії МІП також взяли участь голова Національної ради Юрій Артеменко і заступник голови Уляна Фещук. 

Упродовж моніторингового тижня зафіксовано загалом 47 медіа-повідомлень про Крим. Найчастіше цієї теми торкалися «ІСTV», «UA:Перший» і «Україна», найменше – «Інтер».

Серед інформаційних телеканалів, які потрапили до моніторингу Національної ради, найчастіше тема ситуації в Криму порушувалася  «5 каналом», «Громадським», а найменше – телеканалами «NewsNetwork» і «Обоз TV», розповів Сергій Костинський. Загалом інформаційними каналами було присвячено 1,5 години ефірного тижневого часу подіям, що відбуваються в Криму, на телеекрани вийшло 302 повідомлення.

Темами матеріалів як розважально-інформаційних, так і інформаційних телеканалів стали поточна ситуація в Криму, переслідування  громадян України та ситуація з політв’язнями.

Сергій Костинський також констатував, що не тільки держава, військові й волонтери відповідальні за інформування українського суспільства про ситуацію на неокупованих і тимчасово окупованих територіях, а й медіа. «Є певна відповідальність незалежних мовників у  тому, щоб інформувати українське суспільство», – наголосив він.

Моніторинг щодо висвітлення українськими телеканалами ситуації в Донецькій та Луганській областях і в Криму Національна рада провела у квітні цього року.  Загалом було опрацьовано 2856 годин ефірного часу 16 телеканалів. Із них 5 – розважально-інформаційні: «Україна», «1+1», «ІСTV», «Інтер» і «UA:Перший», а також 11 інформаційних – «Громадське», «Еспресо», «ПравдаТУТ», «Прямий», «NewsNetwork», «NewsOne», «ZIK», «5 канал», «24 канал», «112 Україна», «Обоз TV».