Концерн РРТ увів в експлуатацію кілька передавачів невеликої потужності на сході України

02.11.2015

Протягом останньої декади жовтня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення увів в експлуатацію кілька передавачів потужністю від 0,1 до 1 кВт у містах Донецької та Луганської областей. Це збільшило кількість телевізійних програм, які може приймати місцеве населення.

Передавачі були встановлені у Сватовому, Зоринівці, Біловодську Луганської області, а також Краматорську Донецької області. Більшість із них отримані від Литовської Республіки. Зазначені заходи дали можливість розширити мережу Донецької ОДТРК, а також збільшити кількість програм, які впевнено можна приймати у Сватовому, Зоринівці, Біловодську.

Так, у с. Зоринівці на 44 ТВК, у смт Біловодську – на 43 ТВК, а в м. Сватовому на 38 ТВК можна дивитися передачі «Незалежної телерадіокомпанії «Ірта». Це особливо важливо з огляду на те, що ці райони є прикордонними.

Крім того, для відновлення повноцінної роботи обласної радіорелейної мережі, яка була порушена після захоплення терористами радіорелейної станції в м. Луганську, Концерн РРТ на відтинку Старобільськ – Біловодськ власним коштом збудував цифрову радіорелейну лінію завдовжки 51,49 км зі швидкістю передачі 34 Мбіт/с. Ця лінія дозволяє передавати до 5-ти програм телебачення і до 10-ти програм радіомовлення у цифровому форматі. Завдяки будівництву радіорелейної лініїзбільшено пропускну здатність каналів радіорелейного зв’язку для подачі телевізійних і радіомовних програмдо радіотелевізійних об’єктів Концерну РРТ у північно-східній частині Луганської області поблизу кордону з Російською Федерацією.

Як повідомлялося раніше, Національна рада видала телекомпанії «Ірта» дозвіл на тимчасове мовлення у смт Біловодську на 43 ТВК, в с. Зоринівці – на 44 ТВК, м. Сватовому – на 38 ТВК. Також дозвіл на тимчасове мовлення на 24 ТВК у Світлодарську було видано Донецькій ОДТРК. Компанія розпочала там мовлення 7 жовтня.