На засіданні 30 липня Національна рада скасувала свої рішення від 19 березня 2020 року № 456 і № 457, якими було затверджено конкурсні мови й оголошено конкурс на отримання ліцензії на багатоканальне мовлення на вільних каналах мовлення у багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4). Рішення ухвалене з огляду на обставини, що виникли через запровадження на території країни протиепідемічних заходів через гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Відповідно до затверджених конкурсних умов заяви на участь у цьому конкурсі приймалися до 18:00 8 червня 2020 року, а підбиття його підсумків мало відбутися до 7 серпня 2020 року.
Однак у зв’язку з низкою обмежувальних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів України через коронавірус, підсумки конкурсу неможливо підбити у визначені терміни.
Крім того, згідно з пунктом 33 розділу Х «Прикінцеві положення» Закону України «Про телебачення і радіомовлення» тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, ініціювання, оголошення і проведення конкурсів Національною радою зупиняється.
З огляду на це рішення регулятора «Про затвердження конкурсних умов на отримання ліцензії на багатоканальне мовлення на вільних каналах мовлення у багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4)» і «Про оголошення конкурсу на отримання ліцензії на багатоканальне мовлення на вільних каналах мовлення у багатоканальній телемережі МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4)» були скасовані.
Заявників, які подали документи на участь у конкурсі, про це рішення буде поінформовано.
Член Національної ради Олександр Ільяшенко повідомив, що конкурси, які раніше були скасовані Національною радою через карантин, будуть оголошені регулятором тільки-но карантинні заходи будуть скасовані. Нині Національна рада готує також багато місцевих конкурсів, від Українського державного центру радіочастот надходять висновки щодо можливості використання частотних присвоєнь. Уся інформація буде доступна на сайті регулятора, тому Олександр Ільяшенко закликав мовників стежити за повідомленнями на веб-ресурсі Національної ради. Зі свого боку перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль зауважив, що процедура проведення конкурсів у разі тривалого карантину може бути визначена особливими законодавчими умовами. А тому конкурси на мовлення можуть бути оголошені Національною радою і раніше, якщо будуть передбачені відповідні можливості.