Компанії «Телемережа «УНІКА-TV» оголошено попередження

09.11.2016

Регуляторний орган на засіданні 8 листопада ухвалив рішення, яким ТОВ «Телемережа «УНІКА-TV» (логотип «ПЛАНЕТА») оголошено попередження.


15 вересня цього року ліцензіату було призначено позапланову перевірку на підставі моніторингу, проведеного 2 – 4 вересня, коли в ефірі телеканалу зафіксовано цикл передач, у яких відбувалася пропаганда винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження, та здійснення інших вчинків, за якими наступає кримінальна відповідальність, що є порушенням вимог абзаців шостого, чотирнадцятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Однак провести зазначену перевірку ліцензіата не вдалося попри те, що працівником Національної ради напередодні в телефонній розмові з Кравцовим І., який представився директором компанії, і уповноваженою особою за довіреністю Болотенюком С.В., було досягнуто домовленості, що перевірка відбудеться за юридичною адресою мовника. У день перевірки ні приміщень, орендованих ліцензіатом, ні його працівників виявити не вдалося.

Кравцов І. та Болотенюк С.В. під час телефонної розмови повідомили, що відмовляються брати участь у перевірці й за вказаною адресою не прибули.


Також про проведення позапланової перевірки ліцензіата було повідомлено рекомендованим листом.
Національна рада визнала порушення ТОВ «Телемережа «УНІКА-TV», оскільки ліцензіатом не було надано можливості уповноваженим працівникам регуляторного органу здійснити позапланову перевірку, та оголосила попередження у зв’язку з порушенням пункту 4.2 Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу. Також було встановлено двотижневий термін для приведення компанією своєї діяльності у відповідність до вимог чинного законодавства.