Компанія «ЯТБ» отримала попередження через фільм за участі Олега Табакова

28.04.2021

Члени Національної ради під час засідання 28 квітня розглянули результати планової виїзної перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «ЯТБ» і з огляду на виявлені порушення вирішили застосувати до неї санкцію «оголошення попередження». Ліцензіата зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства та умов ліцензій.

Так, в ефірі кабельного телеканалу ТОВ «Телерадіокомпанія «ЯТБ», м. Олешки (Цюрупинськ) Херсонської області (логотип «ЯТБ»), 15 лютого цього року моніторингом регулятора було зафіксовано, а 23 лютого під час перевірки підтверджено демонстрування художнього фільму/музичної казки «Раз, два – горе не беда!», 1988 року, за участю Олега Табакова (з 14:22:10 по 15:44:35), якого внесено до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

Також  з’ясувалося, що товариство недотримується умов ліцензії  власної програмної концепції мовлення. Зокрема, воно зменшило мінімальну частку національного аудіовізуального продукту: за ліцензією – 18 год./добу, а фактично – 17 год. 29 хв./добу, значно скоротило і обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач – із 2 год.45 хв./добу до 1 год. 39 хв./добу. Також стало менше і культурно-мистецьких передач – ліцензія мовника визначає, що таких передач має бути щонайменше від 2 год. 15 хв./добу, а зафіксовано лише 1 год. 49 хв./добу.

Водночас ТОВ «Телерадіокомпанія «ЯТБ» збільшило максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва з 6 год./добу до 6 год. 31 хв./добу, а також обсяг розважально-музичних передач – за ліцензією  – 3 год. 30 хв./добу, фактично – 5 год. 37 хв./добу.

Такі факти вочевидь є порушенням абзацу десятого частини другої статті 6 та частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії, дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення та законодавства України.