Компанія Samsung Electronics пропонує свою допомогу Україні в розбудові LTE

21.11.2016

21 листопада в Національній раді відбулася зустріч української делегації з президентом і генеральним директором Samsung Electronics Джей Кей Шином і віце-президентом компанії Дохьйон Кімом. Українську сторону представляли голова Національної ради Юрій Артеменко, члени регуляторного органу Олександр Ільяшенко та Валентин Коваль, керівники окремих структурних підрозділів, а також заступник Міністра інформаційної політики  Артем Біденко.

Ключовою темою обговорення стало питання переходу України на цифрове мовлення  та можливість співпраці, що її пропонує південнокорейська компанія, у розбудові мобільного зв’язку 4-го покоління.

Члени Національної ради поінформували гостей, що аналоговий сигнал мовлення має бути вимкнений в Україні наприкінці червня 2017 року. Однак є проблемні аспекти з вимкненням аналогу на прикордонних із країною-агресором територіях. Водночас дещо раніше може бути реалізовано відповідний проект у Києві.

Зі свого боку Джей Кей Шин поділився своїми думками про те, що розвиток телекомунікаційних технологій є надзвичайно продуктивним напрямом для України, і Samsung Electronics вкрай зацікавлена у розбудові LTE. Це є справжнім шансом зробити стрибок у розвитку всієї країни, вважає він, оскільки з’являється стимул для розвитку й інших галузей і сфер людського життя.

Джей Кей Шин поінформував, що в Республіці Кореї нині триває підготовка до запуску мобільного зв’язку 5-го покоління. Очікується, що його запуск відбудеться у лютому 2018 року.

Члени Національної ради зауважили, що в компетенції регулятора – лише вимкнення аналогу і вивільнення смуги частот, які надалі будуть використані для розбудови 4-G-мережі. Водночас про конкретну співпрацю у цьому напрямі треба говорити з іншим відповідальним органам державної влади.

На найближчі дні у представників компанії Samsung Electronics заплановано в Україні кілька важливих зустрічей з обговорюваного питання.