Компанія «ПРАВДА ТУТ ЛЬВІВ» отримала попередження

18.10.2018

Національний регулятор на засіданні 18 жовтня визнав факт неподання ТОВ «Мультиплексресурс», м. Вишневе Київської обл. (логотип «ПРАВДА ТУТ ЛЬВІВ»), заяви до Національної ради про переоформлення ліцензії на багатоканальне мовлення в мультиплексі МХ-5 у місті Львові протягом 30 робочих днів після виникнення підстав для її переоформлення (зміна власника) та, зваживши на пояснення керівника компанії, ухвалив рішення застосувати до товариства санкцію «оголошення попередження».

 Національна рада, ознайомившись із інформацію Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 16.07.2018 та взявши до уваги  факт неподання до регуляторного органу заяви від ТОВ «Мультиплексресурс» про переоформлення ліцензії на мовлення у зв’язку зі зміною прямого власника, що є ознакою порушення вимог частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», 2 серпня 2018 року призначила позапланову безвиїзну перевірку цього ліцензіата.

Перевіркою було встановлено порушення мовником вимог частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».  Вимога передбачає, що в разі виникнення підстави для переоформлення ліцензії на мовлення  у  зв’язку зі зміною організаційно-правової форми, умов діяльності  ліцензіата  чи  зміною відомостей про прямого власника (співвласників та/або кінцевого  бенефіціарного власника (контролера) ліцензіат зобов’язаний протягом 30 робочих днів подати Національній раді заяву про переоформлення ліцензії на мовлення разом із документами  або  їх  засвідченими заявником копіями, що підтверджують зміну.

Зміна власника в компанії відбулася 26 лютого 2018 року. За ліцензією власник – ТОВ «Правдатут Львів Медіа», 79018, м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, 1, офіс 401, код ЄДР 41107129, а фактично  (за інформацією в ЄДРПОУ) – ТОВ «Телеканал Правдатут Львів», 08132, Київська обл., Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 26, кв. 3, код ЄДР 41865341.

Як пояснив на засіданні власник ТОВ «Мультиплексресурс» Іван Гришин, був факт рейдерського захоплення компанії. Однак, як зауважили члени Національної ради, про цей факт стало відомо із преси, а керівництво компанії письмово не повідомило регулятора про ситуацію. Керівник пояснив, що за його інформацією документи були подані до Національної ради, однак через обставини  у самій компанії для нього стало несподіванкою, що їх насправді не виявилося. Нині документи перебувають на розгляді Національної ради.

Зваживши на пояснення Івана Гришина, члени Національної ради ухвалили рішення  про застосування  до мовника санкції «оголошення попередження».