Комітет міністрів Ради Європи ухвалив важливі документи щодо фінансової стабільності якісної журналістики у цифрову еру та маніпулятивних можливостей алгоритмічних процесів

21.02.2019

13 лютого 2019 року Комітет міністрів Ради Європи ухвалив два важливих документи:

Декларація щодо фінансової стабільності якісної журналістики у цифрову еру. Документом рекомендовано запровадження таких регуляторних та політичних заходів (особливий податок, фінансова підтримка, благодійні програми тощо), що сприятимуть функціонуванню якісної журналістики, не обмежуючи при цьому редакційної незалежності ЗМІ. Необхідність ухвалення Декларації була зумовлена ситуацією, що склалася у Європі й пов’язана з тотальною цифровізацією медіа-сектору. Це явище поставило під загрозу діяльність традиційних моделей фінансування медіа і стало причиною зменшення кількості новин, робочих місць, погіршення умов праці журналістів тощо. Цифрове середовище надає нові можливості для вільного висловлення думок та їх різноманіття й одночасно створює ризики для маніпулювання, дезінформації та поширення мови ненависті.

Декларація стосовно маніпулятивних можливостей алгоритмічних процесів. Документом рекомендовано запровадження відповідних заходів для забезпечення правових гарантій проти незаконного втручання, а також передбачено захист прав користувачів і сприяння розвитку їх критичних навичок цифрової грамотності. Декларація охоплює проблематику політичної комунікації та виборчих процесів. Пріоритетним завданням є гарантування справедливості виборчих кампаній та рівного доступу до інформації належної якості, а також захист від маніпуляцій.

Джерело – сайт Ради Європи: посилання 1посилання 2.