Комітет Міністрів Ради Європи ухвалив Рішення щодо ситуації в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі

23.06.2017

3 травня цього року на засіданні Комітету Міністрів Ради Європи було ухвалено Рішення постійних представників щодо ситуації в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі, в якому ще раз наголошено на засудженні незаконної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Російською Федерацією, що порушує міжнародне законодавство і робить виклик миру та демократичній безпеці в Європі.

Постійні представники закликали Російську Федерацію дотримуватися всіх своїх зобов’язань відповідно до застосовного міжнародного гуманітарного права і звернулися з вимогою до неї вжити всіх заходів, необхідних для дотримання прав людини в Криму та негайно припинити всі порушення цих прав. У документі підкреслено, що рішення суду, які визнають Меджліс кримсько-татарського народу екстремістською організацією і забороняють його діяльність, а також рішення, які забороняють лідерам Меджлісу в’їзд до Криму, серйозно порушують права кримських татар і мають бути скасовані.

Також вирішено повернутися до розгляду ситуації в Україні восени з метою ухвалення всебічного рішення у світлі обговорень нового Плану дій для України.

Національна рада зробила неофіційний переклад Рішення постійних представників Комітету Міністрів Ради Європи і розміщує його українською та англійською мовами для ознайомлення.