КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАБІЛЬНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ ПІДБИЛА ПІДСУМКИ СВОЄЇ ДІЯЛЬНОСТІ У 2016 РОЦІ. НАЙБІЛЬШИМ ДОСЯГНЕННЯМ СТАЛО БУДІВНИЦТВО ДВОХ ТЕЛЕРАДІОПЕРЕДАВАЛЬНИХ ВЕЖ – НА Г. КАРАЧУН ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ І В С. ЧОНГАРІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
20 лютого 2017 року Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення підбила підсумки своєї діяльності у 2016 році. Найбільшим досягненням стало будівництво двох телерадіопередавальних веж – на г. Карачун Донецької області і в с. Чонгарі Херсонської області.
«Побудова станції на Карачуні дозволила практично повністю кількісно відновити аудиторію телеглядачів та радіослухачів, яку мала вежа до зруйнування бойовиками», – наголосив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука. Він також повідомив, що на Чонгарській вежі нині проводиться налаштування техніки, а загалом цей проект – рекордний з погляду швидкості виконання будівельних робіт.
Зі свого боку член Національної ради Сергій Костинський зауважив, що розвиток мовлення на території проведення АТО й на півдні Херсонської області із самого початку створення Комісії відбувався незалежно від того, чи було державне фінансування. «Це не буде зупиняти нас і в цьому році», – запевнив він. З погляду використання частотного ресурсу, за словами Сергія Костинського, за два останні роки жодна область не отримала такої кількості частот, як Донецька й Луганська області: «Ми сфокусували свої сили в зоні проведення АТО і на лінії розмежування, де зараз присутня величезна кількість частот і мовників порівняно з іншими областями України. Найбільшу кількість частот для мовлення отримали програми Суспільного мовлення. Також важливим мовником є «Армія FM», яка закриває більшу частину “білих плям” на лінії розмежування».
Представники державних органів влади говорили і про завдання, які ставить перед собою Комісія у 2017 році. Зокрема, Сергій Костинський серед планів на цей рік назвав розвиток цифрового мовлення в зоні проведення АТО і на півдні Херсонської області, розвиток радіомовлення на лінії розмежування та на прикордонні, побудова нових веж і повне покриття «білих плям» українським сигналом. Крім того, Георгій Тука поінформував, що для розвитку мовлення в Херсонській області та на територію Криму планується збільшити висоту веж у смт Чаплинці – із 90 до 110 метрів і в м. Покровську – із 69 до 200 метрів, «що забезпечить 193-відсотковий приріст аудиторії». Також у планах – побудова 150-метрової вежі в с. Бахмутівці Луганської області для відновлення й розвитку мовлення на території проведення АТО.
Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко подякував усім органам влади й організаціям, які разом із Комісією працюють над відновлення мовлення. «Завдяки їхньому сприянню та технічній і донорській допомозі наших закордонних партнерів на карті покриття українським сигналом залишилося не так багато «білих плям», – заявив він. Нині тривають переговори, щоб залучити більше додаткових можливостей і покрити сигналом ті місця, де є нестача сигналу українських мовників.