20 грудня відбулося чергове засідання Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення. Основними темами обговорення стали збільшення потужності мовлення програм Національної телекомпанії України в зоні проведення АТО і на прикордонні та розвиток мережі цифрового телебачення на лінії розмежування й адміністративному кордоні з анексованим Кримом.
Член Національної ради Сергій Костинський повідомив, що остаточно ухвалено рішення стосовно встановлення оператором цифрового телебачення нових передавачів у Скадовську та Лазурному, а також у Чонгарі, що дасть змогу охопити цифровим телебаченням південне узбережжя Херсонської області. «Наразі на півдні Херсонщини приймають цифровий сигнал із Красноперекопська. Ухвалене нами рішення зробить доступним ефірне українське телебачення не тільки в районах “білих плям” Херсонської області, але і на півночі Криму», – сказав Сергій Костинський.
Також учасники засідання розглянули варіанти розвитку мережі цифрового телебачення на території проведення АТО. Незабаром один із таких варіантів буде взято за основу. «Розвиток “цифри” – найефективніший підхід до використання радіочастотного ресурсу, – наголосив заступник Міністра інформаційної політики Артем Біденко. – Наше завдання – покрити “білі плями” цифрового мовлення на сході та забезпечити населення, що проживає поблизу лінії розмежування, якісним сигналом українського телебачення».
Щодо розвитку аналогового телебачення Комісія ухвалила рішення про збільшення потужності мовлення програм Національної телекомпанії України з телевізійних веж у Краматорську Донецької області (г. Карачун), Василівці Херсонської області та Херсоні до 5 кВт. Найближчим часом буде ухвалено план підвищення потужності мовлення телеканалів НТКУ, в тому числі на прикордонні з країною-агресором.
Як зазначалося раніше, до складу Комісії входять представники Національної ради, Міністерства інформаційної політики, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерства оборони, СБУ, Українського державного центру радіочастот, Концерну РРТ, Національної телекомпанії України тощо.
Нагадаємо, що під час офіційного відкриття телевежі на горі Карачун 5 грудня з уст високопосадових осіб звучала думка про те, що завданням на наступний рік є побудова ще трьох телевеж у Луганській і Донецькій областях за умови виділення на це коштів із державного бюджету.