Колишні ліцензіати, які не використовують радіочастотний спектр, повинні пройти процедуру реєстрації упродовж року

07.07.2023

Закон № 3136-IX, що набув чинності 2 липня і вносить зміни до Закону України «Про рекламу», додав ряд змін до закону «Про медіа», відкоригував підходи щодо реєстрації суб’єктів у сфері медіа, які раніше були ліцензіатами. Він зобов’язав їх зареєструватися упродовж року від дати набуття чинності медійним законом.

«Закон охоплює не тільки рекламні питання. У цьому Законі є зміни до закону про суспільного мовника, важливі для них. У ньому також були важливі зміни до Закону «Про медіа», – зауважив член Національної ради Олександр Бурмагін.

Зокрема, він звернув увагу на зміну норм у Перехідних і Прикінцевих положеннях Закону «Про медіа» у частині перехідного етапу, який наразі триває. Вони передбачають, що суб’єкти у сфері медіа, які відповідно до Закону «Про телебачення і радіомовлення» були ліцензіатами, а зараз стали реєстрантами (оскільки їх діяльність не передбачає використання радіочастотного спектра), повинні упродовж року пройти процедуру реєстрації. Така реєстрація буде безкоштовною.

Велика кількість запроваджених Законом № 3136-IX норм набуде чинності не одразу, а за кілька місяців. Вони насамперед стосуються рекламного регулювання. Це зроблено для того, аби надати можливість учасникам ринку підготуватися до нових умов.

«Тому що суттєво оновлюється термінологія, з’являються терміни з Директиви (про аудіовізуальні медіапослуги). – Усе це достатньо нове для України, регулювання. Для того, щоб надати ринку, усім контрагентам певний час, щоб вивчити, переукласти угоди, закінчити старі угоди тощо, передбачено таке відтермінування», – пояснив член Національної ради.

Більшість рекламних нововведень почнуть діяти через три місяці, однак є і такі, що набудуть чинності через рік.

Олександр Бурмагін закцентував, що з ухваленням змін до рекламного законодавства завершився процес імплементації Директиви. Європейський Союз відзначив, що зобов’язання України в законодавчій частині медійної реформи виконані на 100 відсотків.

«Наразі будемо усі працювати далі над впровадженням цих змін у практику й напрацьовувати усі ті механізми, які передбачені новим законодавством», – підсумував він.