Кільком провайдерам програмної послуги відмовлено у переоформленні ліцензії

19.09.2011

14 липня 2010 року по закінченні засідання Національної ради відбувся брифінг для журналістів. У ньому взяли участь голова Національної ради Володимир Манжосов, перший заступник голови Оксана Головатенко, заступник голови Лариса Мудрак і члени Національної ради Оксана Єлманова і Микола Фартушний.

Володимир Манжосов розповів журналістам, що на сьогоднішньому засіданні кільком провайдерам програмної послуги було відмовлено у переоформленні ліцензій. у зв’язку з тим, що в заявних документах на переоформлення значно збільшені показники щодо території надання послуг та кількості домогосподарств. Ці показники враховуються при нарахуванні ліцензійного збору під час видачі ліцензій, і вони суттєво впливають на його розмір.
Якщо провайдер подає заяву на переоформлення без суттєвих змін цих показників, Національна рада виносить рішення про переоформлення ліцензії. Але коли кількість домогосподарств збільшується вдвічі чи втричі, це означає що ліцензіат за мінімальну вартість у 85 грн. хоче отримати де-факто нову ліцензію. Такі непорозуміння з обрахуванням ліцензійного збору виникли з набуттям чинності з 1 січня 2010 року змін до статті 31 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
„Дуже приємно, що ліцензіати з розумінням ставляться до вирішення цієї проблеми, і сьогодні на засіданні вони погодилися з аргументами Національної ради,” – зазначив Володимир Манжосов. Пропозиції щодо врегулювання цього питання вже надані до відповідних інстанцій, уточнив він.
Своєю чергою, Лариса Мудрак додала: „У ситуації, коли взаємини між державою і суб’єктами господарювання – провайдерами програмної послуги розбалансовані, Національна рада вважає за доцільне відмовляти заявникам у переоформленні ліцензії, доки це питання не буде вирішене законодавчо”.