Кандидата до Наглядової ради НСТУ у сфері забезпечення прав національних меншин обрати не вдалося

19.10.2015

19 жовтня відбулася конференція з обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері забезпечення прав національних меншин. Представникам громадських організацій, що діють у зазначеній сфері, не вдалося обрати свого представника у наглядовий орган суспільного мовника.

Загалом у конференції були представлені кандидати від 4 громадських організацій – Духовного управління мусульман, Спілки азербайджанської молоді в Україні, Ради національно-культурних громад, МГО «Інтернаціональний союз».

За результатами голосування двоє кандидатів – Мехман Салманов і Наталія Мекахаль – отримали однакову кількість балів – по 12. Інші кандидати – Катерина Юрченко та Ашот Аванесян набрали по 4 бали кожен.

У зв’язку з тим, що обоє кандидатів у Наглядову раду НСТУ отримали під час голосування однаковий результат, відповідно до Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень було проведено повторне голосування.

За його підсумками обоє кандидатів знову набрали однакову кількість балів – по 12.

Третя спроба показала ті самі результати. Таким чином, представника до Наглядової ради на цій конференції обрати не вдалося. Тому весь процес для громадських організацій, що діють у сфері забезпечення прав національних меншин, почнеться з початку. Буде оголошено про прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій, які згодом висуватимуть своїх кандидатів до Наглядової ради НСТУ.

Учасники конференції висловили сподівання, що повторний відбір дасть можливість більшій кількості організацій взяти в ній участь, що забезпечить обрання гідного представника громадськості у цій сфері.

Наступна конференція у правозахисній сфері відбудеться 21 жовтня 2015 року.