Україна в умовах війни показує надзвичайно мужній приклад з розбудови демократії і добрий взірець роботи в кампанії РЄ з безпеки журналістів. Про це сказали представники країн-членів РЄ, які беруть участь у 25-му засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), що розпочалося 18 червня. Україну на ньому представляє голова Національної ради Ольга Герасим’юк.
Вона розповіла про приєднання України до 5-річної програми Ради Європи «Журналісти мають значення» і створення в Україні відповідного Координаційного комітету з реалізації цієї кампанії, до якого увійшов і член Національної ради Олександр Бурмагін.
Українські медійники нині працюють в особливо гострих умовах – середовищі, повному підвищених ризиків і небезпек через війну. Вони потерпають не лише від обстрілів, але й прямих фізичних погроз, цифрових нападів та інших видів тиску. А працювати журналістом на тимчасово окупованих територіях України взагалі небезпечно для життя. Злочинна окупаційна влада робить все, щоб населення цих територій залишалося в повній інформаційній блокаді.
Тож Координаційний комітет кампанії з безпеки журналістів охопив широке коло медіаекспертів, які працюватимуть над ним, щоб максимально сприяти професійній діяльності медійників під час правового режиму воєнного стану.
Учасники засідання зі свого боку наголосили, що Україна навіть в умовах війни показує надзвичайно мужній приклад відповідальності держави – мужньо будує демократію в час, коли агресор намагається залякувати всіх. І це добрий заохочувальний приклад для багатьох країн-партнерів, що ще обговорюють свої потреби та можливості підключення до кампанії за безпеку журналістів.