Ізраїльське посольство передало МЗС ноту щодо змісту передач телерадіокомпанії «Планета»

28.09.2016

Посольство Держави Ізраїль в Україні передало Міністерству закордонних справ України ноту(посилання на документ) щодо змісту передач телерадіокомпанії «Планета», що, на думку Посольства, пропагують ксенофобію і антисемітизм.

У ноті йдеться також про можливість звернення МЗС до компетентних органів щодо зазначеного питання. Копію ноти Посольство надіслало до Національної ради і Міністерства внутрішніх справ України. МЗС звернулося до Національної ради за роз’ясненнями.

Як відомо, регуляторний орган 31 серпня цього року за результатами планової перевірки, якою було зафіксовано низку порушень, зокрема і щодо трансляції передач, у яких відбувалася пропаганда винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження, застосував до ТОВ «Телемережа «УНІКА-TV» (супутникове мовлення, логотип  «ПЛАНЕТА») санкцію «оголошення  попередження». Факти поширення каналом мови ворожнечі надто ж у період вшанування  75-х роковин трагедії Бабиного Яру є особливо  обурливі й цинічні.

Ще одне попередження було винесене мовнику  14 липня 2016 року.  А ще раніше, 25 червня 2015 року, Національна рада у зв’язку з порушенням умов ліцензії та програмної концепції мовлення, а також невиконанням розпорядження Національної ради про усунення порушень частини 8 статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»  ухвалила рішення про звернення до суду про анулювання ліцензії цього мовника. Судовий розгляд за позовом Національної ради триває і дотепер, а мовник тим часом надалі грубо порушує умови ліцензії та вимоги чинного законодавства.

У вересні Національна рада звернулася до СБУ і МВС  із проханням  вжити  відповідних заходів впливу до телекомпанії, яка поширює в ефірі ксенофобські та шовіністичні висловлювання. На разі МВС вивчає матеріали щодо змісту програм і передач ТОВ «Телемережа «УНІКА-TV».

Національна рада надала роз’яснення МЗС і впевнена, що нота Посольства Держави Ізраїль в Україні стане серйозним аргументом для якнайшвидшого встановлення МВС правопорушення телекомпанії, яка має юридичну адресу в Києві, а мовлення веде  із території Анексованого Криму.