Боротьба за ухвалення Конституції у 1996 році була не менш гарячою, ніж тоді, коли у 1991 році ухвалювали Акт проголошення Незалежності України. Адже Конституція є основним законом держави, письмовим скріпленням засад її функціонування, цінностей усього народу, документом, який втілює багатовікові прагнення українців жити у власній незалежній державі.
Появі сучасної Конституції України передувало чотири документи. Далекого 1710 року була складена Конституція Пилипа Орлика, 29 квітня 1918 року – Конституцію ухвалила Українська Народна Республіка. 13 листопада 1918 року основний документ затвердила Західноукраїнська Народна Республіка, а 15 березня 1939 року була затверджена тимчасова конституція Карпатської України.
Ухвалення Конституції незалежної України стало остаточною лінією, яка відмежувала будь-які історичні сумніви і вагання, – Україні БУТИ незалежною і самостійною! П’ятнадцять її розділів стали такими ж важливими для українців, як і слова рідного гімну. Бо саме з вивчення Конституції починається шлях до свідомого громадянства.
Сьогодні ми знову доводимо свою спроможність і зрілість взяти на себе відповідальність за свою країну, її благополуччя і майбуття. Ми захищаємо свої права, свій суверенітет і впевнено кажемо усьому світові – Україна є цілісною і недоторканною державою. Ми боремося за наші права, вольності і свободи. За все, що є рідним, а тому – і за Конституцію. З Днем Конституції України!