Із 13 вересня можна подавати заяви на конкурс на FM-мовлення

13.08.2021

Національна рада розпочинає процедуру конкурсу на радіомовлення у  FM-діапазоні, на який виставлено 55 частот у 21 області. Інформацію про конкурс опубліковано 13 серпня в газеті «Голос України» № 153. Таким чином, регуляторний орган відновлює проведення конкурсів після річної перерви, обумовленої карантинними заходами щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

На конкурс запропоновані частоти у низці обласних центрів – Івано-Франківську, Одесі, Сумах, Тернополі (Лозова), Ужгороді, Чернівцях, Чернігові, Черкасах, а також у інших містах країни – Антополі (Рівне), Кривому Розі, Мелітополі, Краснограді, Умані тощо.  

Вимогами до програмної концепції передбачено, що обсяг ведення передач українською мовою має становити 100%;

частка програм (передач) власного виробництва повинна бутити не меншою ніж 85% загального обсягу мовлення;

обов’язковим є розміщення соціально вагомих передач інформаційно-аналітичного, публіцистичного, культурно-мистецького, освітнього спрямування;

мовлення має відбуватися без ретрансляції програм чи  використання вихідних даних інших мовників.

Серед інших організаційно-технічних зобов’язань претендент на участь у конкурсі повинен надати інформацію про забезпечення оповіщення населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту відповідно до вимог чинного законодавства.

Заяви на участь у конкурсі можна подавати із 13 вересня до 11 жовтня 2021 року за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, тел. 234-97-13.

Відповідно до пункту б) частини пʼятої статті 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»  підбиття підсумків конкурсу має відбутися до 10 грудня 2021 р.

Також Національна рада оголосила конкурс для місцевого цифрового мовлення з використанням радіочастотного ресурсу у стандарті DVB-Т2.