Історія Покуття на телевізійних екранах

15.03.2013

Приватне підприємство «Телерадіокомпанія «НТК» з міста Коломиї Івано-Франківської області у березні розпочала роботу над двома новими телевізійними проектами – «Храми Прикарпаття» та «Історія одного села».

В ефір уже вийшла перша програма, в якій її автор – головний редактор ТРК «НТК» Тамара Приходько розповідає про побудову та освячення найбільшого кафедрального собору в Західній Україні – храму Преображення Христового. Цю величну споруду, що розташована у місті Коломиї, наприкінці 2012-го року освятив глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав (Шевчук) у супроводі всіх єпископів церкви та десятків тисяч вірян.

Автор та ведучий програми «Історія одного села» Богдан Малецький вже побував у таких селах Коломийського району, як Нижній Вербіж, Верхній Вербіж, Печеніжин та Молодятин. Історичні постаті, цікаві місцини, давні оповіді та легенди про село у викладі старожилів – усе це поєднано в «Історіях».

Журналісти «Телерадіокомпанії «НТК» мають на меті побувати у кожному селі Коломийського району (а їх у районі 81), у кожному великому храмі чи маленькій церковці. Пам’ять та історія покутян має бути збережена.