«Інтеру» призначено перевірку через показ фільмів за участі осіб, які створюють загрозу національній безпеці

15.07.2021

15 липня Національна рада призначила телеканалу «Інтер» – ПрАТ «Телеканал «Інтер» – позапланову безвиїзну перевірку через демонстрацію фільмів за участі артистів, котрих внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Усього за період із 28 червня по 11 липня було зафіксовано 11 таких творів.

Під час проведеного Національною радою моніторингу 28, 29, 30 червня, а також 1, 3 – 7, 10 – 11 липня цього року в ефірі ліцензіата було помічено 11 радянських кінострічок, показ яких на території України недопустимий. Ідеться про такі фільми, як «Карнавал», «Пірати ХХ століття», «Огарьова, 6», «Сім наречених єфрейтора Збруєва», «Любов і голуби», «Москва сльозам не вірить», «Собаче серце», «Маленька Віра», «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика», «Гараж» і «Службовий роман». Серед їх учасників (акторів, режисерів тощо) є особи, яких на державному рівні визнано такими, що створюють загрозу національній безпеці.

Зазначений факт свідчить про ознаки порушень абзацу десятого частини другої статті 6 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Ці законодавчі положення встановлюють заборону на трансляцію аудіовізуальних творів за участі осіб із Переліку і вимагають від телерадіоорганізації дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії.

Отже, за рішенням Національної ради діяльність ПрАТ «Телеканал «Інтер» буде перевірено у період із 30 липня по 13 серпня. Для проведення перевірки мовник повинен надати регуляторові визначені рішенням документи і матеріали.