Днями стало відомо про випадки заміни в пакетах програм деяких провайдерів програмної послуги кримськотатарського телеканалу «ATR» програмами Кримської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA:КРИМ».
Як відомо, окупація та подальша анексія Криму Російською Федерацією позбавила кримські ЗМІ можливості вільно працювати на території півострова. Відтак частина з них була вимушена покинути Крим і відновлювати своє мовлення з Києва. Це чотири програми: «UA:Крим» (НСТУ), «ATR», Чорноморська телерадіокомпанія і дитячий канал «LALE».
2015 року Національна рада звернулась до провайдерів програмної послуги (кабельних мереж) із проханням підтримати кримські телеканали, забезпечивши ретрансляцію «ATR» / «LALE» та Чорноморської ТРК.
126 провайдерів програмної послуги внесли кримські телеканали до загальної концепції добору програм для ретрансляції, надавши можливість переглядати їх у кожній області материкової України.
У травні 2017 року Національна рада ухвалила рішення, яке стало ще одним важливим кроком в інформуванні суспільства про поточну ситуацію в анексованому Криму. Телеканал Кримської філії НСТУ «UA:КРИМ» увійшов до універсальної програмної послуги в усіх областях України. Це зобов’язало всіх провайдерів внести його у свої пакети програм на безоплатній основі.
Провайдери поповнили пакети програм телеканалом «UA:КРИМ», натомість деякі з них вилучили «ATR». Такі дії означили вибірковість у забезпеченні доступу населення України до інформації про анексований півострів.
Розуміючи важливість підтримки кримських телеканалів, зокрема першого і єдиного у світі кримськотатарського телеканалу «ATR», Національна рада звертається до провайдерів програмної послуги з проханням і надалі здійснювати ретрансляцію цього мовника в кабельних мережах, продемонструвавши таким чином чітку позицію в питаннях інформаційної безпеки й територіальної цілісності України.
Водночас регулятор наголошує і на необхідності приведення господарської діяльності ТОВ ТК “Атлант-СВ” («ATR», «LALE») до вимог чинного законодавства. На разі провайдери з різних областей України інформують про те, що компанія ухиляється від укладання договорів про співпрацю, що стає підставою для припинення ретрансляції зазначених телеканалів. Наполягаємо на тому, що діяльність у відповідності до вимог чинного законодавства є єдиною запорукою присутності в кабельних мережах провайдерів програмної послуги.