
Розвиток медіапростору Чернівецької області та протидія інформаційним загрозам в умовах воєнного часу, питання бронювання медійників та важливість українського мовлення в гірських районах. Ці питання сьогодні активно звучали на зустрічі членів Національної ради –Максима Онопрієнка, Олександра Бурмагіна, фахівців апарату регулятора із представниками суб’єктів у сфері медіа Чернівецької області та місцевою владою регіону.
До дискусії, яка пройшла 8 квітня в Чернівецькій ОВА, долучилося керівництво області, правоохоронні органи, регіональні представництва УДЦР (Український державний центр радіочастот), Концерну РРТ, інші державні установи та організації, представниця Національної ради в регіоні Любов Нечипорук.

Говорили про синергію влади, правоохоронців та медіа у сфері інформаційної безпеки, кіберстійкості в умовах гібридної війни. Про розвиток інформаційного простору області та його складову в національній безпеці.
Також ішлося й про важливість українського мовлення в гірських районах області, де його зараз практично немає, а запити від місцевих медіа на мовлення існує.
«Є необхідність звернутися до УДЦР для прорахунку нових частот, як в гірських регіонах, так і в самих Чернівцях. Тому що є запит від місцевих мовників на мовлення у прикордонних районах. Це важливо. Дуже багато румунських радіостанцій заходять на територію області, і буквально 20 – 25 км від Чернівців – і вже немає мовлення українських радіостанцій», – наголосив Максим Онопрієнко.


Також члени Національної ради мали зустріч із представниками суб’єктів у сфері медіа області. Медійники ділилися своїми проблемними питаннями, розповідали про виклики і досягнення, запитували про роз’яснення тих чи інших аспектів законодавства.
Від журналістів, наприклад, звучали прохання враховувати необхідність бронювання не тільки працівників аудіовізуальних медіа, а й працівників онлайн-медіа.

Провайдери висловили побажання включити загальнонаціональні медіа в УМС (універсальний медіасервіс). Наразі телеканали, які безкоштовно розповсюджуються у багатоканальній мережі стандарту DVB-Т2, для провайдерів є дороговартісними. У разі внесення їх в УМС була б вирішена проблема значного фінансового навантаження, що важливо для функціонування дрібних компаній-провайдерів.
Максим Онопрієнко від імені медіарегулятора також нагородив представників суб’єктів медіа Буковини грамотами Національної ради.






Зокрема, нагороджено:
- Ольгу Кушнірюк, директорку програм ТОВ «ТРК «Станція»;
- Антоніну Фігель, журналістку, телеведучу, головну редакторку ТОВ «Чернівецький промінь»;
- Олега Сірмана, директора ТОВ «Буковинська хвиля»;
- Мирослава Николайчука, директора ТОВ «Лангейт»;
- Людмилу Федюк, директорку ПП «Редакція газети «Карпати»;
- Колектив КП «Редакція газети «Буковина».