«Гуцульському радіо» оголошено попередження через недотримання програмної концепції і конкурсних вимог

15.07.2021

15 липня Національна рада за результатами планової виїзної перевірки ТОВ «Парбат» (позивні «Гуцульське радіо»), м. Київ, ухвалила рішення оголосити цьому мовникові попередження. Причиною стало недотримання власної програмної концепції мовлення, а також невиконання умов, які були визначені конкурсом, коли радіостанція отримувала свою частоту для мовлення. Компанія мовить на частоті 106,7 МГц у смт Верховині Івано-Франківської обл.

Перевірка проводилася на основі моніторингу від 11 березня 2021 року. Того дня було зафіксовано, що радіостанцією приблизно утричі зменшено обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач. За ліцензією їх має бути 12 год. 36 хв./добу, а фактично було лише 4 год. 04 хв./добу.

Було змінено і формат мовлення – з інформаційно-музичного, передбаченого ліцензією, на музично-інформаційний.

Також під час перевірки з’ясовано, що «Гуцульське радіо» не виконує одну із конкурсних умов, яка зафіксована в його ліцензії. Так, у загальному обсязі власного мовлення компанії не менше ніж 15 % мають становити інформаційні передачі місцевої тематики. Однак в ефірі цієї радіостанції у день моніторингу такі передачі про події у Верховині чи Івано-Франківській області взагалі не транслювалися.

Як пояснили представники компанії, порушення трапилися через хворобу працівника. Минулого засідання, коли це питання розглядалося вперше, члени Національної ради вирішили перенести розгляд цього питання і дали можливість мовникові надати необхідні документи, які би підтверджували сказане. Однак подана компанією довідка викликала сумніви у регулятора. Голова Національної ради Ольга Герасим’юк наголосила, що Національна рада дала шанс мовникові, продемонструвала бажання  його підтримати, але зловживати цим нікому не дозволено. Вона також нагадала про можливість скасувати санкцію.

Тому, зважаючи на виявлені порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада вирішила оголосити ТОВ «Парбат» попередження.

Компанію зобов’язано із дня набуття чинності цим рішенням виправити порушення і надалі діяти лише у межах чинного законодавства.