Григорій Шверк та Олег Черниш виступили з вітальним словом на всеукраїнській нараді операторів платного телебачення і провайдерів програмної послуги

20.05.2015

20 травня 2015 року в рамках XXI Київського міжнародного Телерадіоярмарку на всеукраїнській нараді операторів платного телебачення і провайдерів програмної послуги виступили заступник голови Національної ради Григорій Шверк і член Національної ради Олег Черниш.

Вони відзначили позитивні напрацювання та реальні результати, яких вдалося досягти, зокрема і завдяки спільній роботі регулятора і представників галузі в рамках робочої групи із вирішення проблемних питань провайдерів програмної послуги. Було названо і перспективні вектори майбутньої співпраці.

Представники галузі також схвально оцінили продуктивність робочої групи. Віце-президент Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна виступила із презентацією під назвою «Діалог влади та бізнесу». Було наголошено, що Національна рада стала тим регулятором, якого довгі роки потребувала галузь, допомагаючи комунікувати не лише з владою, а й надаючи свої майданчики для дискусії між операторами.

Позицію колеги підтримав і директор Телекомунікаційної палати України Костянтин Гріцак Вінговорив про те, що потрібно реалізувати ще багато ініціатив, аби стабілізувати роботу операторів, які зараз переживають скрутні часи.

Говорили й про ті проблеми, які через економічну кризу та військову агресію стають критичними для виживання індустрії. Піратство, демпінг та непрозорі правила гри ставлять під сумнів успішне функціонування галузі. Так, наприклад, щоб забезпечити присутність російської пропаганди на українських телеекранах, на ринку з’явилося багато компаній, які пропонують операторам російські телеканали за мізерною ціною. Це шкодить як вітчизняним провайдерам, так і інформаційній безпеці країни.

Після довгої і змістовної дискусії учасники погодилися, що вирішити назрілі питання потрібно в законодавчій площині. Насамперед треба дійти згоди в середовищі самої індустрії, і робота над цим ведеться. Регуляторзі свого бокуготовий і надалі підтримувати та розвивати взаємовигідний формат, щоб однаковою мірою забезпечувати інтереси споживача, держави та індустрії.

Зазначимо, що більшість членів Національної ради взяли сьогодні активну участь у роботі XXI Київського міжнародного Телерадіоярмарку. Так, голова Національної ради Юрій Артеменко й член Національної ради Олександр Ільяшенко брали участь у відкритті заходу.