Групі компаній, що мовлять з емблемою «112 Україна», оголошено попередження

06.10.2017

5 жовтня, розглянувши матеріали позапланових перевірок «ТРК «112-ТВ», «Аріадна ТВ», «Лідер ТВ», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір», «Новий формат ТВ», регулятор застосував до цих мовників санкції «оголошення попередження».

Підставою для цього стало порушення частини п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до якої дані про кожну індивідуальну програму чи передачу мають містити ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми. Моніторингом і перевіркою Національної ради зафіксовано, що в передачах «Вечірній ПРАЙМ» і «Студія 112 LIVE», які транслювались у прямому ефірі та в повторах, ці дані не були зазначені.

Крім того, перевірками «Аріадна ТВ», «Лідер ТВ», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір», «Новий формат ТВ» зафіксовано порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 , частин першої та третьої статті 46 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ліцензіатами змінено формат мовлення – із розважально-інформаційного з фільмопоказом на інформаційний, не дотримано визначеної програмної концепції – збільшено обсяг інформаційно-аналітичних передач із 2 год. 30 хв/добу до 23 год. 47 хв./добу, не транслюються культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважальні і музичні, дитячі передачі та фільмопоказ (за ліц. – 11 год. 51 хв./добу), не відповідають умовам, зазначеним у ліцензії, вихідні дані – логотипи мовників.

Зваживши на зазначені порушення, Національна рада оголосила компаніям попередження і зобов’язала їх упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Також регуляторний орган розглянув питання про переоформлення ліцензій регіональних мовників «Аріадна ТВ», «Лідер ТВ», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір», «Новий формат ТВ» у частині зміни програмної концепції мовлення і вирішив відмовити ліцензіатам у задоволенні їхніх заяв.