12 червня відбулося засідання робочої групи з питань діяльності провайдерів програмної послуги. Обговорювалися питання необхідності зміни універсальної програмної послуги при вимкненні аналогу в Україні та ліцензування ОТТ-провайдерів.
Представники асоціацій та об’єднань провайдерів висловили занепокоєння тим, що компанії можуть стати заручниками колізії, яка може виникнути в разі вимкнення аналогового сигналу в Україні. Адже визначений рішеннями Національної ради склад універсальної програмної послуги для різних населених пунктів може стати причиною для застосування санкцій через її невиконання. Особливо актуальним це є стосовно телерадіоорганізацій, які не мають ліцензії на цифрове мовлення.
Начальник юридичного управління Національної ради Ганна Чумаченко повідомила, що Національна рада має намір внести зміни до складу універсальної програмної послуги одразу після того, як аналог буде вимкнено. Таким чином, непорозумінь між провайдерами і мовниками не виникне.
Під час засідання було порушено і питання ліцензування тих провайдерів, які надають послуги за технологією ОТТ. Зміни, що 2016 року були внесені до методики розрахунків розмірів ліцензійного збору, дали змогу Національній раді ліцензувати ОТТ-провайдерів на рівні з іншими гравцями ринку. Однак до цього часу жодна компанія не зверталася до регуляторного органу за отриманням такої ліцензії. Тож представники ринку висловлюють певне невдоволення, що окремі провайдери наразі залишаються поза полем регулювання. Член Національної ради Олег Черниш висловився про те, що відповідно до нині чинних регуляторних актів ОТТ-провайдери повинні отримувати ліцензії регулятора. Національна рада нагадає їм про це листами.
Загалом учасники робочої групи спільно погодилися, що найкращим виходом із ситуації стало б запровадження реєстраційного принципу для діяльності усіх видів провайдерів. Такі нововведення уже напрацьовані у законопроекті про аудіовізуальні медіа-сервіси. Однак наразі ніхто не може спрогнозувати, коли його буде ухвалено Верховною Радою. Тож поки члени робочої групи запропонують можливі зміни до чинного законодавства, аби покращити ситуацію в галузі.