Громади Чернігівщини вивчають досвід створення радіо

01.02.2021

Для представників чернігівських ОТГ представниця Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко організувала інформаційний онлайн-семінар на тему: «Радіо громад: від створення до виходу в ефір». Учасники побували на екскурсії у студії місцевого радіо, поспілкувалися з керівником та вивчили досвід від заснування до 24 годин в ефірі.

Ірина Сенченко ознайомила учасників із проєктом «Мовлення громад», створеним Національною радою для розбудови місцевого мовлення, забезпечення  потреби громад у локальних новинах і оперативній інформації про надзвичайні події. Вона зупинилася на порядку замовлення прорахунку FM-частоти, участі в конкурсах на вільні радіоканали та самій організації радіомовлення територіальної громади.

Представниця медіарегулятора наголосила, що наразі конкурси при Національній раді не проводяться, це пов’язано з карантинними заходами, затвердженими  Урядом. 

«Не варто втрачати часу, адже в будь-якому разі за першої нагоди конкурси будуть поновлені. Громадам, які вже точно визначилися, рекомендую чітко сформувати програму і діяти відповідно до покрокової інструкції. А це – створення комунального підприємства, технічна складова тощо», – сказала вона.

Аби представникам громад було зрозуміліше, як саме працює радіо, що таке студія і що потрібно для  створення передач на перших етапах, до семінару була запрошена директорка РО «Борзнянське районне радіомовлення» Ірина Плющ. Свого часу саме «Радіо Борзни» стало першопрохідцем проєкту «Мовлення громад», а нині – приклад для інших компаній. Сьогодні радіо на хвилі 99,2 FM цілодобово мають змогу чути понад 33 тисячі жителів Борзнянська, Комарівська, Височанська і Плисківської ОТГ, а також частково – деякі прилеглі населені пункти сусідніх районів, таких як Бахмацький, Ічнянський, Сосницький, Менський та Ніжинський.

«Новини про своє, рідне і близьке – ось до чого тягнеться слухач, особливо якщо ми говоримо про невеличкі містечка та села. Я починала одна, було важко, однак  зараз «Радіо Борзна»  це 24 години якісного місцевого контенту, який чують, на який чекають. Зараз для громад створені всі умови Національною радою, потрібне лише бажання. Радіо повинно бути в кожній громаді обов’язково! Я знаю про що кажу, адже щодня отримую зворотній зв’язок від слухачів», – поділилася своїм досвідом Ірина Плющ. Окрім цього, вона розповіла, на що саме варто звертати увагу на етапі прорахунку частоти, виборі студійного і передавального обладнання. Родзинкою zoom-зустрічі стала екскурсія студією, у рамках якої всі учасники мали змогу побачити, який вигляд має студія, як триває робочий процес створення передач. 


Перейти до вмісту