Громадські об’єднання обрали восьмого члена Наглядової ради НСТУ

30.10.2015

30 ЖОВТНЯ НА КОНФЕРЕНЦІЇ З ОБРАННЯ ЧЛЕНА НАГЛЯДОВОЇ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СУСПІЛЬНОЇ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЇ УКРАЇНИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ДО ЦЬОГО ОРГАНУ ВІД ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ ТА АСОЦІАЦІЙ ОБРАНО НАТАЛІЮ СКРИПКУ, ВИКОНАВЧОГО ДИРЕКТОРА ВГО «НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ».

30 жовтня на конференції з обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері захисту прав осіб з особливими потребами до цього органу від громадських об’єднань та асоціацій обрано Наталію Скрипку, виконавчого директора ВГО «Національна асамблея інвалідів України».


Попередній відбір пройшли 14 організацій – ВГО «Українська спортивна федерація інвалідів з вадами розумового і фізичного розвитку», ВГО «Спортивна федерація незрячих України», ВГО інвалідів «Українське товариство глухих», ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», ВГО інвалідів користувачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР», ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю», ВГО онкоінвалідів «Разом проти раку», Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організацій інвалідів України», ВГО інвалідів «Група активної реабілітації», ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», МГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», ВГО «Національна Асамблея інвалідів України», ВМГО студентів – інвалідів «Гаудеамус», ВГО «Українське товариство сліпих».


Їхніми кандидатами до Наглядової ради НСТУ стали Ірина Алексєєва, Наталія Алексєєнко, Володимир Гончаренко, Геннадій Євсев’єв, Руслан Імереллі, Раїса Кравченко, Лариса Лопата, Василь Назаренко, Олег Полозюк, Оксана Потимко, Інна Сергієнко, Наталія Скрипка, Наталія Щербань.


Представники двох організацій – ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» та Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» на конференцію не прийшли.


За результатами таємного голосування найбільшу кількість балів отримали Наталія Скрипка – 58, Інна Сергієнко – 39, Володимир Гончаренко – 37, Геннадій Євсев’єв – 33, Наталія Щербань – 30. Таким чином, членом Наглядової ради суспільного мовника від громадських об’єднань та асоціацій, що діютьу сфері захисту прав осіб із особливими потребами, обрано Наталію Скрипку.


Амал Ель-Атіфі, представниця Посольства Канади в Україні, яка спостерігала за перебігом конференції, зауважила, що стала свідком справді демократичного процесу. «Українці мріяли про суспільне, і тепер ця мрія стає реальною», – висловилася вона.

Наявність, хоча і неформальна, Наглядової ради НСТУ уже є захистом для суспільного мовника, зазначив генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія. «Ви – громада, і це – справді демократія, – сказав він. – Я все більше і більше вірю у процес створення суспільного».


Нагадаємо, під час попередніх конференцій членами Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України членами Наглядової ради від громадськості стали: Олексій Панич (ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера») – від сфери освіти та науки, Володимир Бринзак (Національний олімпійський комітет України) – від сфери фізичного виховання та спорту, Тетяна Лебедєва (ВГО «Незалежна асоціація телерадіомовників») – від сфери журналістики, Тарас Шевченко (ГО «Інститут Медіа Права») – від правозахисної сфери, Вадим Міський (ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна») – від сфери захисту інтересів дітей та молоді, Євген Глібовицький (ГО «Форум видавців») – від творчої сфери, Віктор Таран (ГО «Об’єднання «Центр політичних студій та аналітики») – від сфери місцевого самоврядування.

Представника від сфери забезпечення прав національних менших 19 жовтня обрати не вдалося, оскільки двоє кандидатів у трьох турах голосування набирали однакову кількість балів. У цій сфері буде проведено повторну конференцію. Вже оголошено про прийом документів від громадських об’єднань.