«Громадське радіо» отримало дозвіл на тимчасове мовлення в Маріуполі бо має спеціальне програмування для населення прифронтових територій

23.09.2016

Як відомо,  Національна рада 15 вересня  з-поміж двох претендентів на тимчасове  мовлення  на частоті 89,1 МГц у Маріуполі Донецької області обрала «Громадське радіо», а не «Армію FM». Ухвалюючи це рішення, регуляторний орган, зокрема, брав до уваги рекомендації Міністерства інформаційної політики та голови Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, який краще від інших, розуміє ситуацію і потреби регіону, а також несе відповідальність за розвиток інформаційного простору в Донецькій області.

Члени Національної ради також враховували, що маріупольський  радіоринок насичений музичним  контентом, а місцеве населення в цей час насамперед потребує розмовного радіо. Національна рада віддала перевагу «Громадського радіо» ще й тому, що воно має великий досвід роботи для аудиторії, яка  проживає на території проведення АТО, має спеціальне програмування і завоювало довіру слухача. 

Хочемо наголосити, що для Національної ради всі організації, які претендують на мовлення, особливо ж на звільненій території чи на території проведення АТО, мають рівні права.  Проте «Армія FM» не є ліцензіатом Національної ради і тому  не має права на отримання дозволів на тимчасове мовлення. Незважаючи на це регуляторний орган пішов назустріч мовнику і дозволив ретрансляцію його передач у місті Бахмуті через свого ліцензіата – радіостанцію «Блік».

Крім цього, регуляторний орган і надалі планує видавати дозволи на тимчасове мовлення. УДЦР уже здійснив прорахунок FM-частот у Славянську, Новоайдарі, Щасті, Гірнику, Очеретному, Покровську, Костянтинівці, тому Національна рада планує на найближчому засіданні розглянути питання про тимчасове мовлення у цих населених пунктах.