Громадська рада звертає увагу на неправомірне поширення розкладів іноземних телевізійних програм, які обмежені для трансляції в Україні

05.04.2018

Громадська рада, що діє при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, звертає увагу Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Громадської ради, що діє при цьому органі, на суперечності в питанні поширення засобами масової інформації розкладів іноземних телевізійних програм, які обмежені для поширення в Україні.

Громадська рада звертається до профільного парламентського комітету і Держкомтелерадіо як головного органу в системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у видавничій сфері, на випадки поширення друкованими періодичними виданнями засобів масової інформації розкладів іноземних телепрограм, щодо яких встановлено обмеження для розповсюдження на території України.

Дорадчий орган посилається на перелік іноземних програм, що сформований  Національною радою відповідно до частини 2 статті 42  Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

«Друковані періодичні видання поширюють розклади іноземних програм, тим самим рекламуючи і створюючи комфортні умови для споживання російського телеконтенту»,  – наголошується в листі.

Громадська рада просить компетентні органи  звернути увагу на цю колізію в системі державного регулювання поширення інформації та усунути ці розбіжності.

З повним текстом листа можна ознайомитися за посиланням.