Громадська рада розглянула питання поширення контенту, що може завдавати шкоди неповнолітнім

11.01.2017

10 січня відбулося засідання Громадської ради при Національній раді, на якому розглядалися питання порядку трансляції, ретрансляції програм, що можуть негативно вплинути на психіку дітей та підлітків та можливість реагування Національної ради на факти продажу медіа-групами своїх телепрограм пакетами. На засіданні були присутні 11 членів дорадчого органу.

Члени Громадської ради своїм рішенням намагалися ще раз нагадати суб’єктам інформаційної діяльності про необхідність дотримання норм Законів України «Про телебачення і радіомовлення» і «Про захист суспільної моралі»,  а також Директиви Ради ЄС 2010/13/ЄС від 10 березня 2010 року про аудіовізуальні медіа-послуги, якими встановлено правила щодо розповсюдження й анонсування програм і передач, які можуть зашкодити фізичному,  інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва. Водночас дорадчий орган зазначив, що нині не визначено чітких критеріїв для віднесення інформації до такої, що може шкодити неповнолітнім. Тому громадська рада пропонує регуляторному органу в рамках робочої групи напрацювати відповідні критерії.

Під час обговорення цієї теми зачепили питання не лише часового, але й технічного обмеження трансляції згаданих програм і передач. Говорили і про батьківську відповідальність за передачу коду доступу до закодованих програм третім особам, що уможливлює доступ їхніх дітей до контенту, який може завдати їм психічної чи фізичної шкоди.

За рішення в цілому з обговорюваними правками проголосували всі присутні члени Громадської ради.

Також Олександр Федієнко висловив пропозицію своїм колегам звернутися до Національної ради, щоб та дала оцінку факту продажу медіа-групами своїх телепрограм пакетами. Було запропоновано надіслати така саме звернення й до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики і підготувати відповідний проект рішення Громадської ради, який буде винесено на електронне обговорення.

На засіданні Громадської ради були присутні її голова Наталія Клітна, секретар Костянтин Гріцак і члени Громадської ради Світлана Бибик, Ольга Большакова, Вікторія Веселовська, Оксана Волошенюк, Олександр Глущенко, Надія Колесникова, Любов Найдьонова, Сергій Сьомкін, Олександр Федієнко.