Громадська рада провела чергове засідання

26.03.2018

Дорадчий орган, що діє при Національній раді, 26 березня зустрівся із членами Національної ради та обговорив на своєму засідання деякі актуальні питання телерадіопростору. До обговорення долучилися голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук, відповідальний секретар Олександр Ільяшенко і член Національної ради Валентин Коваль.

Юрій Артеменко, голова Національної ради, розповів про нещодавно ухвалені рішення, які стосуються трансляції телеканалами фільмів радянської доби, в яких присутні  актори, що внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Він сказав, що  ухваленню цих рішень передували консультації з депутатами, що входять в Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, та депутатами інших комітетів,  незалежними медіа-юристами. Є пряма норма профільного закону, тому  й ухвалено відповідне рішення, на черзі розгляд питань інших компаній, які також порушили цю норму. У разі судових рішень не на користь регулятора, тоді  буде вироблено інші підходи.

Також Юрій Артеменко повідомив, що 29 березня відбудеться підбиття підсумків конкурсу на цифрове радіо. Це експериментальний проект, і цікаво, якими будуть його результати, чи матиме цей вид мовлення перспективу в Україні.

На своєму засіданні члени Громадської ради підтримали в цілому з деякими невеликими уточненнями проект змін до Порядку обрання членів Наглядової ради Суспільного мовника (НСТУ), який винесено Національною радою на громадське обговорення. Це рішення буде передано регулятору для врахування.

Також обговорювалася ініціатива щодо необхідності звернення до регуляторного органу щодо реклами переходу на цифрове мовлення, яка поширюється мовниками. На думку членів Громадської ради рекламний ролик, який транслюють загальнонаціональні й регіональні телеканали, містить ознаки недобросовісної реклами, адже в ньому є неправдива інформація про 32 безкоштовні канали. Насправді їх уже не 32, до того ж споживачів не  інформують про те, що крім цифрового тюнера для перегляду програм у цифровому стандарті потрібна ще й антена.

Крім цього, Громадська рада дискутувала про необхідність врегулювання оплати послуг за універсальну програмну послугу, оскільки законом передбачено, що її регулює держава,  то таку функцію, на думку декого із членів дорадчого органу, мала б виконувати Національна рада. Вирішили, що це питання потребує доопрацювання.

У засіданні взяли участь голова Громадської ради Наталія Клітна, члени дорадчого органу Ольга Большакова, Вікторія Веселовська, Роман Головенко, Костянтин Гріцак, Надія Колесникова, Любов Найдьонова, Сергій Сьомкін.


Перейти до вмісту