20 липня 2018 року Громадська рада, що діє при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, провела чергове засідання і обговорила питання переходу країни на цифрове мовлення, відключення аналогового сигналу суспільного мовника та запропонувала внести деякі уточнення до Положення про Громадську раду. У засіданні Громадської ради взяли участь перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк, заступник голови Уляна Фещук і член Національної ради Валентин Коваль.
Члени дорадчого органу детально обговорили проблемні питання переходу країни на цифру. Зокрема, представник Громадської ради при Чернігівській ОДА В’ячеслав Родимченко, який обув запрошений на засідання, висловив занепокоєння громадськості цієї області щодо проникнення на територію країни аналогового мовлення із Російської Федерації, а також висловив побоювання, що після вимкнення аналогового сигналу місцеві мовники не зможуть доносити інформацію до населення цього регіону.
Уляна Фещук і Валентин Коваль пояснили, що регулятор подав свої пропозиції Кабінету Міністрів України, якими саме і пропонується збереження мовлення в аналозі Національній суспільній телерадіокомпанії України і регіональним та місцевим мовникам, які ще не отримали цифрових ліцензій. Також аналогове мовлення має тривати на всіх прикордонних до країни-агресора територіях. Ці пропозиції до Постанови від 09.06.2006 № 815 мають бути враховані Урядом уже в середу, 25 липня. Також громадському активістові було запропоновано ініціювати подання до Національної ради подання щодо прорахунку нових частот для Чернігівської області. Цей прорахунок буде здійснено державним коштом. Після надання висновків УДЦР регулятор зможе виставити прораховані частоти на конкурс, і було б добре, аби чернігівська влада допомогла місцевим мовникам із оплатою конкурсної гарантії, та власне із забезпеченням мовлення.
У контексті розмови про найбільш актуальні питання переходу на цифру Громадська рада вирішила звернути увагу регулятора на те, що в одному із соціальних роликів про вимкнення аналогового сигналу нібито є перевага для одного із видів доступу до телевізійного сигналу, а саме супутникового, яким, як відомо, можуть поширюватися і програми країни-агресора.
Членів Громадської ради обурило, що на їхнє звернення до іншого державного органу – Державного комітету телебачення і радіомовлення України, вони фактично отримали відписку. Йшлося про публікацію в українській пресі розкладів програм і передач, серед яких, зокрема, і телевізійних каналів Російської Федерації. У відповіді Держкомтелерадіо Громадській раді було запропоновано зробити моніторинг української преси. Це питання Громадська рада при Національній раді пропонує порушити на засіданні Громадської ради при Держкомтелерадіо і знайти прийнятне рішення для вирішення порушеної проблеми.
Крім того, члени дорадчого органу при Національній раді детально обговорили Положення про Громадську раду і запропонували низку уточнень.
Рішення Громадської ради після їх документального опрацювання та підписання головою будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті регулятора.
На засіданні були присутні члени Громадської ради С. Бибик, В. Веселовська, О. Волошенюк, Р. Головенко, К. Гріцак, Н. Клітна, С. Сьомкін і О. Федієнко.