Громадська рада провела чергове засідання

09.03.2017

7 березня Громадська рада при Національній раді провела засідання та ухвалила низку рішень. У ньому взяли участь 7 із 15 членів дорадчого органу: Н. Клітна, К. Гріцак, О. Большакова, Р. Головенко, В. Веселовська, Л. Найдьонова, С. Сьомкін.

Під час засідання члени Громадської ради обговорили забезпечення захисту українського інформаційного простору від пропагандистської аудіовізуальної та друкованої продукції держави-агресора відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про Доктрину інформаційної безпеки України». Було запропоновано проект рішення з цього питання доопрацювати редакційно та ухвалити шляхом електронного голосування.

Також було розглянуто запити Національної ради щодо демонстрування документальної стрічки «Олесь Бузина: жизнь вне времени», що транслювалася в ефірі ВМП «Горизонт», м. Первомайський Харківської обл., передачі «Говорить Україна» від 06.02.2017 на телеканалі «Україна», передачі «Територия заблуждений» від 01.04.2016 в ефірі ТОВ «Маріупольське телебачення». Громадська рада вважає,  що стосовно документального фільму регулятор має звернутися до Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, що діє при Державному агентстві з питань кіно, оскільки у переліку фільмів, що мають прокатне посвідчення, який міститься на сайті Держкіно, цього аудіовізуального продукту не зазначено. Інші питання буде розглянуто під час наступного засідання.

Члени дорадчого органу взяли до відома проект регуляторного акта Національної ради про внесення змін до додатка 4 до форми ліцензії на мовлення.

Обговорювала Громадська рада і проект Закону України «Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні», розроблений Українським інститутом національної пам’яті. Ухвалено рішення, що цей законопроект потребує суттєвого доопрацювання і додаткового обговорення широкими верствами населення.

Ухвалені рішення невдовзі будуть оформлені та  передані до Національної ради  і розміщені на офіційному веб-сайті регулятора в пункті меню «Громадська рада».