Громадська рада працює над можливими змінами до кількох актів, що регулюють діяльність медіасфери

02.11.2021

2 листопада відбулося чергове засідання Громадської ради, що діє при Національній раді. На ньому було розглянуто питання щодо спрощення процедури подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності, нововведень до законодавства про рекламу і кінематографію. Члени Громадської ради розпочнуть аналіз  проєкту Змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, який винесено на громадське обговорення. У засіданні дорадчого органу взяла участь членкиня  Національної ради Олена Ніцко.

Питання про доцільність спрощення Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності (Порядок), зокрема щодо бенефіціарних власників, було ініційоване Наталею Клітною. Вона пояснила, що така потреба виникла у зв’язку з набуттям чинності з 1 серпня 2022 року останньою редакцією законопроєкту № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

За її словами, складеться така ситуація, коли суб’єкти господарювання повинні будуть розкривати кінцевих бенефіціарних власників відповідно до кількох форм звітності. Це ускладнить їхню діяльність. Наталія Клітна звернулася до членів Громадської ради разом із профільними асоціаціями і організаціями, до яких вони належать, проаналізувати Закон України «Про телебачення і радіомовлення» і Порядок для того, щоб спростити процедуру звітності для суб’єктів інформаційної діяльності і суб’єктів господарювання. При цьому, зауважила Наталія Клітна, запропоновані зміни не повинні мати негативного впливу на інформаційну безпеку країни. Зазначені пропозиції члени Громадської ради готуватимуть упродовж місяця і розглянуть їх на наступному засіданні дорадчого органу.

Також члени Громадської ради погодили до 16 листопада проаналізувати і висловити свої пропозиції до проєкту Змін до  Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, який було винесено Національною радою на громадське обговорення 29 жовтня цього року.

Крім того, під час засідання Олена Андрієнко поінформувала про роботу над законопроєктом «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу». Нині він перебуває на стадії підготовки до офіційної реєстрації як законопроекту. Над його розробкою із квітня по вересень цього року працювала робоча група, до якої увійшли представники галузевих організацій і рекламного ринку. У цьому акті увагу зосереджено на телевізійній і зовнішній рекламі. Зміни, які пропонує цей проєкт закону, покликані усунути неточності й суперечності, що виникли сьогодні внаслідок розвитку ринку реклами. Тому він започатковує регулювання реклами, яка розповсюджується з використанням електронних комунікацій. Секретар Громадської ради наголосила, що це лише один із кроків з удосконалення нашого законодавства і приведення його у відповідність до європейських стандартів.

Голова Громадської ради Сергій Сьомкін ознайомив усіх із законопроєктом № 6194 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні». Він повідомив, що цим актом пропонуються зміни і доповнення до Законів України «Про державну підтримку кінематографії України», «Про кінематографію»,  «Про телебачення і радіомовлення», «Про рекламу» тощо. Серед цікавих його новел Сергій Сьомкін назвав необов’язковий переклад документальних фільмів українською мовою, які часто важко перекладати через використання хронікально-документальних матеріалів. Також у ньому багато новел стосуються реклами аудіовізуальних творів. Крім того, унормовано питання видачі прокатних посвідчень на розповсюдження і демонстрування фільмів. Члени Громадської ради проаналізують цей законопроєкт і на наступному засіданні дорадчого органу висловлять думки щодо ухвалення його у другому читанні.

У засіданні Громадської ради взяли участь її голова Сергій Сьомкін, секретар Олена Андрієнко, члени Громадської ради Сергій Бойко, Ольга Большакова, Олександр Борисенко, Вікторія Веселовська, Олена Голубєва, Наталія Клітна, Юлія Поляк, Аліна Правдиченко, Ірина Стройко.


Перейти до вмісту