Громадська рада підтримала експертну участь своїх членів у різних органах

05.11.2024

5 листопада на черговому засіданні члени Громадської ради обговорили можливість експертної участі її членів в органі спільного регулювання у сфері аудіовізуальних медіа та експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Державному агентстві України з питань кіно. Також розглянули новації у сфері використання ШІ.

Днями завершився прийом заяв від охочих працювати експертами в органі співрегулювання у сфері аудіовізуальних медіа. Кілька членів Громадської ради подали свої заяви, щоб приєднатися до робочої групи з розробки кодексів (правил) у сфері аудіовізуальних медіасервісів. З ініціативи голови Громадської ради Сергія Сьомкіна дорадчий орган підтримав усіх кандидатів із членів Громадської ради, які подалися як експерти до цього органу співрегулювання.

Олена Ніцко, членкиня, відповідальна секретарка Національної ради, зі свого боку зауважила, що медіарегулятор також зможе залучати експертів до робочої групи з розробки кодексів мовлення. За законом третину складу робочих груп становитимуть представники Національної ради. І це можуть бути не лише члени чи працівники органу, а й запрошені експерти.

Вона також повідомила, що днями орган співрегулювання аудіовізуальних медіа планує зібратися для вирішення питання подальшої роботи органу і складу робочих груп.

Сергій Сьомкін також поінформував про оновлення постанови Кабінету Міністрів щодо реєстру аудіовізуальних творів, відповідно до якої створюватиметься новий склад експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів. На її фахівців покладається завдання попереднього перегляду аудіовізуальної продукції, що має потрапити на екрани, та її оцінка за низкою параметрів, у тому числі вікової категорії глядачів. Він запропонував членам Громадської ради подавати свої кандидатури до складу цієї експертної комісії після того, як відповідні документи будуть оприлюднені. Водночас Громадська рада підтримала голосуванням усіх членів, які захочуть долучитися до неї як експерти.

«Це цікаво, адже більшість цих аудіовізуальних творів згодом з’являється в медіапросторі. Це велика відповідальність — забезпечити належний перегляд і оцінку кожного твору перед його виходом на екрани», – сказав він.

Олена Андрієнко, секретарка Громадської ради, розповіла про новації в напрацюванні в Україні тематики відповідального використання штучного інтелекту. Вона є учасником експертної групи, що діє при Мінцифри. Останні місяці представники органів влади та громадські експерти працювали над рекомендаціями, що стосуються права інтелектуальної власності. Незабаром ці рекомендації будуть оприлюднені для громадськості, учасників ринку та медіа.

На засіданні Громадської ради також обговорили питання потреби більш ретельного відстеження законодавчих ініціатив, щоб можна було вчасно вносити пропозиції і таким чином запобігати появі некоректних законодавчих положень.


Перейти до вмісту