Громадська рада обговорила нововведення щодо рекламування ліків, проєкт регуляторного акта щодо ретрансляції іноземних програм та звернення одного із представників індустрії

05.10.2021

5 жовтня на засіданні Громадської ради, що відбулося з використанням відеоконференції, було розглянуто кілька питань. Вони стосувалися запровадження мораторію на рекламу ліків, звернення до дорадчого органу від А. Соломахи та аналізу проекту Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. У засіданні Громадської ради взяли участь 9 її членів. До обговорень долучилася членкиня Національної ради Олена Ніцко, а також працівники апарату Національної ради.

У своєму зверненні до Громадської ради А. Соломаха порушив питання трактування статті першої Закону України «Про телебачення і радіомовлення» стосовно пов’язаних осіб. На його думку, Національна рада не може вимагати інформації про юридичних осіб як пов’язаних осіб, якщо вони не належать до суб’єктів інформаційної діяльності. Також він пропонує, щоб усі телерадіоорганізації подавали інформацію про свою структуру власності однаково повно. Заслухавши А. Соломаху, члени Громадської ради запропонували розглянути це питання на конкретних випадках, аби ґрунтовно проаналізувати, чи справді є упереджене ставлення регулятора, як стверджує представник індустрії А. Соломаха, до деяких організацій при поданні ними інформації про структуру власності.

Також члени Громадської ради зауважили,  що у цьому випадку є різночитання норми закону,  а тому запропонували створити робочу групу, де за участі представників і Національної ради, і юристів медіагруп, всебічно обговорити назріле питання. Цю пропозицію підтримала членкиня Національної ради Олена Ніцко, яка акцентувала, що регулятор  завжди готовий до діалогу.

Члени Громадської ради також домовилися до 8  жовтня проаналізувати і висловити свої пропозиції до проекту Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Цей акт був винесений на громадське обговорення Національною радою. За результатами висловлених зауважень дорадчий орган зможе ухвалити відповідне рішення про підтримку документа в запропонованій редакції або ж  висловити зауваження.

Голова Громадської ради Сергій Сьомкін поінформував присутніх на засіданні про ситуацію із можливим запровадженням мораторію на рекламу лікарських засобів. Він нагадав, що Громадська рада розглядала багато звернень від громадських та галузевих організацій із цього питання, і Рада національної безпеки і оборони України, яка отримувала такі самі звернення, також звернула на них увагу. Наразі створюється робоча група, яка опрацьовуватиме це питання.

Громадська рада також надіслала листи до Комітетів Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики і з питань охорони здоров’я, якими поінформувала народних депутатів про свої зауваження і пропозиції до законопроєкту № 5547 «Про лікарські засоби».

За графіком наступне засідання Громадської ради має відбутися у перший вівторок листопада. Тим часом члени дорадчого органу працюють в онлайн-режимі.