На засіданні Громадської ради, що діє при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, 1 жовтня 2019 року її члени обговорили проекти двох медійних законів, рекомендованих Комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики для розгляду і ухвалення Парламентом у другому читанні та в цілому.

Ішлося про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям від 03.09.2019 № 2035.
Зокрема, Катерина М’ясникова пояснила, що наразі немає достовірних даних і оцінок стосовно того, хто є бенефіціарним власником ТОВ «Зеонбуд», яке є провайдером цифрової загальнонаціональної телемережі. Вона наголосила на стратегічному значенні діяльності провайдера. Передавати в руки невідомого контролера фактично все телевізійне мовлення в країні після остаточного відключення аналогового мовлення небезпечно, особливо в умовах військової агресії сусідньої країни. Натомість Сергій Бойко висловив свої зауваження стосовно того, що йдеться про обмеження для всіх іноземних власників, і ці зміни, на його думку, можуть переслідувати інтереси певних лобістів.

Також обговорювався проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради № 2036. Прозвучали думки, що зміни актуальні на цей момент, але не враховують інших можливих ситуацій. Наприклад, зауважила Мар’яна Кучерук, у проекті не йдеться про те, на який час можуть бути подовжені повноваження членів Національної ради, обраних від Парламенту. Скільки можуть тривати повноваження, якщо Верховна Рада тривалий час не розглядатиме питання призначення нових членів регулятора. Було наголошено, що варто було б врахувати положення попереднього законопроекту, який свого часу підготували народні депутати попереднього скликання Владислав Севрюков і Григорій Шверк, де ці процедурні моменти враховано.
Крім цих питань, ішлося і про ухвалені Національною радою рішення стосовно непродовження ліцензій п’яти регіональним каналам, які ретранслювали «112 Україна». Громадська рада підготує рішення, в якому, зокрема, буде і звернення до громадських організацій із закликом не апелювати до свободи слова у ситуації, де йдеться про порушення законодавства та несправедливість щодо забезпечення цифрового мовлення для місцевих і регіональних телекомпаній.

Усі обговорені проекти рішень члени Громадської ради виставлять на електронне голосування.
У засіданні брали участь голова Громадської ради Сергій Сьомкін, секретар – Світлана Коробіна, члени Громадської ради Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Вікторія Веселовська, Мар’яна Кучерук, Катерина М’ясникова, Олександр Янковський.
Наступне засідання Громадської ради заплановано на вівторок, 5 листопада.