Дорадчий орган, що діє при Національній раді, провів чергове засідання 16 грудня цього року та ухвалив низку рішень, які стосуються тих питань,що найбільше хвилюють сферу телерадіомовлення на цьому етапі розвитку. У ньому взяли участь 7 із 15 членів Громадської ради: О. Большакова, О. Глущенко, Р. Головенко, К.Гріцак, Н. Клітна, С. Сьомкін, О. Федієнко.
Вони розглянули можливість повернення на доопрацювання проекту постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору та необхідність внесення пропозицій до проекту Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» щодо затвердження мінімальної заробітної плати. Оскільки нинішня прив’язка до мінімальної заробітної плати, а не до прожиткового мінімуму, значно підвищує ліцензійні збори при отриманні та переоформленні дозвільних документів.
Р. Головенко вніс на розгляд окремі пропозиції до Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та відповідних форм документів, які увиразнять деякі положення цього регуляторного акта Національної ради. О.Большакова запропонувала кілька правок до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, зміни до якого мають бути винесені регулятором на громадське обговорення.
Також члени Громадської ради обговорили питання, які постали із набуттям чинності змінами до Закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо універсальної програмної послуги. Йшлося про те, що мовники і провайдери мають насамперед дбати про інтереси глядачів і дійти у цьому непростому конфлікті певних компромісів.
Найбільший резонанс викликало питання про звернення Національної ради до дорадчого органу щодо висловлення позиції стосовно наданих відеоматеріалів із програм телеканалу «СТБ», які можуть завдавати шкоди духовному, моральному і психологічному здоров’ю дітей. Обговорювалися два проекти рішень, одне з яких було ухвалене, – про необхідність звернутися до робочої групи з питань захисту дітей у медіа, яка працює при Національній раді, з проханням розробити вимоги до мовників у питаннях показу сцен насильства та жорстокості. Інше рішення на основі висновків окремих членів Громадської ради та фахівців-психологів про негативний вплив окремих відеоматеріалів на дитячу аудиторію було вирішено винести на електронне голосування. Проект рішення доручено сформулювати Л. Найдьоновій.
Крім цього, Громадська рада затвердила регламент своєї роботи.
Усі рішення невдовзі будуть оформлені та розміщені на веб-сайті Національної радив пункті меню «Громадська рада».
Наступне засідання призначено 10 січня 2017 року на 16:00.