Громадська рада не підтримала звернення Асоціації «Новомедіа»

03.12.2019

Громадська рада, що діє при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, провела 3 грудня чергове засідання та не підтримала звернення Асоціації журналістів, видавців і мовців «Новомедіа» щодо проекту Закону № 0931 від 29.08.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)».

Так, члени Громадської ради висловили свої думки про те, що законопроект був підготовлений ще три роки тому і вони не вбачають у його положеннях загроз свободі думки та слова, вільному вираженню поглядів та переконань, про які застерігає Асоціація. За таку відповідь на звернення «Новомедіа» одностайно проголосували всі вісім членів Громадської ради, які були присутні на засіданні.

У порядку денному Громадської ради були ще різні питання. Сергій Бойко запропонував членам Громадської ради звернутися до робочої групи з розробки нового профільного законодавства, яка діє при Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, про можливість ознайомлення з проектом закону до його внесення на розгляд Парламенту.

Громадська рада  також погодила, що наступне засідання відбудеться у лютому 2020 року, на якому буде погоджено календарний план і план роботи на наступний період.

У засіданні взяли участь О. Андрієнко, С. Бойко, В. Веселовська, С. Коробіна, М. Кучерук, С. Сьомкін, М. Хом’як, О. Янковський.