Громадська комісія завершує розгляд документів ГО для участі в конференції з обрання члена Наглядової ради суспільного мовника у правозахисній сфері

05.10.2021

4 жовтня на черговому засіданні члени Громадської комісії обговорили подані матеріали ще 10 організацій і  визначилися, чи відповідає їх діяльність вимогам закону  та чи можуть вони брати участь у конференції з обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у правозахисній сфері. Також було заслухано голову ГО  «Український фонд миру», щодо цього громадського об’єднання комісія визначиться 6 жовтня.

Засідання Громадської комісії відбувалося за участі представників громадських об’єднань, які подали до Національної ради відповідні документи на участь у конференції. Вони мали змогу детально розповісти про діяльність своїх організацій і навести необхідні підтвердження.

Результатом розгляду матеріалів на засіданні Громадської комісії стали три ухвалені рекомендації про недопуск організацій до конференції через невідповідність вимогам статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення». Щодо решти об’єднань висновки комісії були позитивні.

Також члени Громадської комісії заслухали голову громадської організації «Український фонд миру», представника якої не було на попередньому засіданні. Члени Громадської комісії  взяли до уваги той факт, що керівниця  ГО була у відрядженні за кордоном і не могла раніше подати уточнювальну інформацію про діяльність фонду у правозахисній сфері. Вирішили  ознайомитися з додатковою інформацією про діяльність цієї ГО  і на засіданні 6 жовтня проголосувати. 

На основі рекомендацій Громадської комісії на засіданні 13 жовтня Національна рада ухвалюватиме рішення про допуск чи недопуск громадських об’єднань та асоціацій до участі  в конференції з обрання члена Наглядової ради НСТУ.

Нагадаємо, до складу Громадської комісії входять представники громадських рад, що діють при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерстві освіти і науки і Міністерстві молоді та спорту. А до Наглядової ради НСТУ входять представники громадськості від дев’яти суспільних сфер.