Громадська комісія з оцінки документів громадських об’єднань для їх участі в обранні членів Наглядової ради суспільного мовника завершила роботу

23.11.2020

23 листопада відбулося підсумкове засідання Громадської комісії, яка оцінювала документи, подані громадськими об’єднаннями та асоціаціями, що мають намір взяти участь в обранні членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Члени Громадської комісії завершили розгляд усіх документів і досліджуваних матеріалів та ухвалили остаточні рекомендації щодо допуску  чи недопуску громадських організацій до участі в конференціях.

 Членами Громадської комісії є представники громадських рад, які діють при Національній раді, Державному комітеті телебачення і радіомовлення, Міністерстві молоді та спорту. Основним завданням Громадської комісії було оцінити, чи відповідають громадські об’єднання та асоціації вимогам Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення», зокрема таким:–     статус громадського об’єднання чи асоціації;–     термін дії організації, який має перевищувати три роки;–     активна діяльність в обраній сфері;–     наявність серед членів ГО авторитетних осіб. Національна рада врахує напрацьовані Громадською комісією рекомендації, ухвалюючи рішення про допуск чи недопуск громадських об’єднань та асоціацій до участі в конференціях з обрання членів Наглядової ради суспільного мовника. Відповідні рішення Національна рада ухвалить на своєму засіданні 26 листопада. Організації, які будуть допущені до участі в конференціях з обрання членів Наглядової ради суспільного мовника, повинні будуть наступного тижня подати до Національної ради документи на кандидата, якого пропонують у члени Наглядової ради. Національна рада додатково за результатами засідання оприлюднить перелік усіх допущених до участі в конференціях організацій, а також перелік тих об’єднань, які не відповідають вимогам закону. Крім того, регулятор оприлюднить оголошення про початок прийому документів на кандидатів. Члени Громадської комісії на засіданні ще раз обговорили питання доречності внесення змін до законодавства щодо покращення процедури обрання членів Наглядової ради АТ «НСТУ». Було вирішено організувати спільну нараду із керівництвом Національної ради і працівниками апарату регуляторного органу. Під час зустрічі комісія поділиться, з якими проблемами стикалися представники громадських рад при оцінці документів, чого, можливо, бракує в законодавстві, і запропонує напрями для удосконалення процедури обрання членів Наглядової ради. Серед зауважень, які попередньо висловлювали члени Громадської комісії, називали необхідність посилення критеріїв відбору громадських організацій.