Громадська комісія ухвалила перші рекомендації щодо участі громадських об’єднань у конференціях з обрання членів Наглядової ради НСТУ

16.11.2020

16 листопада відбулося друге засідання Громадської комісії, яка опрацьовує документи громадських об’єднань та асоціацій, що виявили бажання брати участь у конференціях з обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Були розглянуті перші результати вивчення поданих документів і ухвалені відповідні рішення. Членами Громадської комісії є представники, делеговані громадськими радами, що діють при Національні раді України з питань телебачення і радіомовлення, Державному комітеті телебачення та радіомовлення і Міністерстві молоді та спорту.

Передусім розглянуто наріжні питання, які визначають підхід усіх членів Громадської комісії до оцінювання заяв. Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачає, що громадські об’єднання та асоціації, які мають бажання взяти участь в обранні членів Наглядової ради НСТУ, повинні діяти щонайменше три роки. Було вирішено, що трирічний термін діяльності таких об’єднань слід відраховувати від дати подачі організаціями заяв на участь у конференціях. Також погоджено, що наявність об’єднання в реєстрі громадських організацій не є критично обов’язковим при наявності достатніх інших доказів, що конкретне об’єднання чи асоціація є громадськими. Члени Громадської комісії ще раз проговорили і підтвердили, що спілки теж є громадськими об’єднаннями. Також зверталася увага на діяльність громадського об’єднання саме у тій  суспільній сфері, на яку було подано заяви.

Розглядаючи опрацьовані матеріали, члени Громадської комісії ухвалили перші рішення. Ті об’єднання та асоціації, які не відповідають визначеним у Законі «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» вимогам, рекомендовано не допускати до участі в конференціях. До окремих організацій будуть надіслані запити на підтвердження деякої інформації, що залишилася поки недостатньо добре розкритою. Щодо організацій, до яких не виникло зауважень і запитань, попередньо рекомендовано допустити  їх до участі у конференціях.

До кінця тижня члени Громадської комісії доопрацьовуватимуть документи громадських об’єднань та асоціацій. Остаточний протокол з усіма рекомендаціями буде ухвалений комісією на засіданні 23 листопада.

З ініціативи Миколи Гриценка було також обговорено питання про необхідність покращення процедури обрання членів Наглядової ради суспільного мовника від громадськості. Він запропонував звернутися до регулятора з пропозиціями внесення деяких змін до чинного законодавства. Після обговорення можливих напрямів поліпшення процедури висунення кандидатур до Наглядової ради НСТУ від суспільних сфер члени Громадської комісії вирішили підготувати проєкт звернення до Національної ради, в якому будуть висловлені відповідні пропозиції.

Наступне засідання Громадської комісії заплановане на п’ятницю, 20​ листопада.