Громадська комісія розпочала роботу з оцінювання документів громадських організацій у процесі обрання членів Наглядової ради суспільного мовника

09.11.2020

9 листопада за допомогою засобів онлайн-зв’язку відбулося перше засідання Громадської комісії, яка перевірятиме подані громадськими об’єднаннями та асоціаціями документи для участі у виборах членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До Громадської комісії увійшли представники громадських рад, що діють при Національній раді, Державному комітеті телебачення та радіомовлення і Міністерстві молоді та спорту.

Членами Громадської комісії відповідно до поданих громадськими радами державних органів кандидатур є: Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Ольга Большакова, Микола Гриценко, Наталія Клітна, Євген Ковальський, Світлана Коробіна, Віктор Сербулов, Данило Сметан.

На засіданні Громадської комісії її головою було обрано Сергія Бойка, а секретарем – Олену Андрієнко.

Завданням Громадської комісії є перевірка організацій, які виявили бажання взяти участь у конференціях з обрання членів Наглядової ради НСТУ, щодо їх відповідності визначеним у законі вимогам.

Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (частина друга статті 8) передбачає, що делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ мають право громадські об’єднання та асоціації, які діють не менше як три роки у відповідній сфері, їх членами є авторитетні у відповідній сфері особи, а діяльність є активною (упродовж останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж декілька разів на рік, громадські заходи щодо проблем, які існують у відповідній сфері: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).

Члени Наглядової ради НСТУ обиратимуться на конференціях. Вони відбуватимуться у 5-ти сферах: освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій, захисту прав осіб із інвалідністю.

Члени комісії розподілили між собою заяви поданих організацій для опрацювання і домовилися про наступну зустріч і обговорення в наступний понеділок. Загалом Громадська комісія має подати Національній раді пропозиції і рекомендації щодо допуску громадських об’єднань і асоціацій до конференцій до 23 листопада.

Нагадаємо, на участь у конференціях з обрання членів Наглядової ради суспільного мовника від громадськості подали заяви 98 громадських організацій.