Громадська комісія розпочала оцінку документів громадських об’єднань та асоціацій

13.08.2015

12 серпня відбулося засідання Громадської комісії, яка оцінюватиме відповідність громадських об’єднань та асоціацій, що подали заяви на участь у конференціях з обрання Наглядової ради НСТУ, вимогам Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”. Робота комісії триватиме два тижні.


До складу Громадської комісії увійшли представники, визначені громадськими радами при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, Державному комітеті телебачення і радіомовлення України, Міністерстві культури України, Міністерстві молоді та спорту України, Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Консультативною радою при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини (по три представники від однієї ради).


Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк звернулася до присутніх із вітальним словом, подякувавши представникам громадських рад за їхню участь у реалізації важливого проекту – формуванні Наглядової ради НСТУ. Також вона висловила дяку Офісу Ради Європи, який активно підтримує процес створення в Україні суспільного мовника.


Під час засідання Ольгу Большакову було обрано головою Громадської комісії, а Дениса Бугая – її секретарем.

На розгляд комісії передано документи 76 громадських об’єднань та асоціацій, які виявили бажання брати участь в обранні Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії. Відповідно до Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України” громадські організації мають відповідати таким вимогам:
-провадити діяльність не менше ніж 3 роки;
-їхніми членами мають бути авторитетні у відповідній сфері особи;
-діяльність має бути активною – організація упродовж останніх трьох років періодично, не рідше ніж декілька разів на рік, громадських заходів щодо проблем у відповідній сфері, ініціювання публічних обговорень актуальних питань, публічних дискусій у професійній сфері тощо.

За результатами проведеної оцінки Громадська комісія подасть Національній раді рекомендації щодо допуску об’єднань до участі в конференціях. Вони стануть підставою для ухвалення регуляторним органом відповідного рішення. Згідно з календарним планом воно має бути ухвалене 27 серпня.