27 квітня 2021 року продовжуються тематичні вебінари в рамках заходу високого рівня «Грамотні громадяни в медіа та інформації: Думайте критично, клікайте мудро!», що відбуваються за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), Європейського Союзу, Сербії та Швеції.
До уваги учасників було представлено дві сесії: Підвищення рівня медіа- та інформаційної грамотності як необхідних умов для ефективної протидії дезінформації і теоріям змов та Політика і практика: майбутнє медіа- та інформаційна грамотність.
Доповідачами заходу стали провідні експерти зі всього світу, серед яких:
- Доркас Р. Боулер, директорка Національної бібліотечно-інформаційної служби Міністерство освіти Співдружності Багамських островів;
- Саша Міркович, медіа експерт та викладач факультету медіа та комунікацій (Сербія);
- Крістіне Стеуарт, координатор з питань інформаційної грамотності, Університету «Zayed» (Об’єднані Арабські Емірати);
- Анна Козловська, доцент Університет Іллінойсу в Чикаго (США);
- Дівіна Фрау-Майгс, професор Університету Париж ІІІ Нова Сорбонна, голова ЮНЕСКО;
- Дороті Гордон, очільниця програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх», членкиня правління Інституту ЮНЕСКО з питань інформаційних технологій в освіті (Республіка Гана);
- Рамон Туазон, президент Азіатського інституту журналістики та комунікацій, генеральний секретар Азіатського центу медіа та комунікацій (Республіка Філіппіни);
- Масато Каджімото, доцент Центру журналістики та медіа досліджень Університету Гонконгу (Китай);
- Мая Заріч, очільниця департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції проєктів у медіа сфері Міністерства культури та медіа Сербії.
Доповідачі поділилися національними особливостями підвищення рівня медіа- та інформаційної грамотності, поточними та майбутніми інноваційними проєктами як в культурі, так і в освіті, а також обговорили важливість залучення до такої діяльності якомога більшої кількості зацікавлених сторін, серед яких представники медіаіндустрії, наукових установ, органів державної влади, викладачі, вчителі, медіаексперти та неурядові організації.
Під час заходу також було надано відповідь на запитання «Чому медіаграмотність допомагає у вироблені критичного ставлення до контенту?»:
- Через можливість перевірки контенту та встановлення його істинності.
- Через сприяння у розвиткові конструктивної розмови.
- Через ефективність у боротьбі із мовою ненависті.
- Шляхом припинення розповсюдження дезінформації.
- Через підвищення рівня мудрого використання інформації.
Наступний вебінар у рамках заходу запланований на 29 квітня 2021 року.