Голова Національної ради Ольга Герасим’юк і представники шести регіональних медіа отримали відзнаки і цінні подарунки Кабінету Міністрів України

06.07.2023

6 липня в залі засідань Національної ради відбулося вручення відзнак Кабінету Міністрів України та цінних подарунків, іменних годинників, від Прем’єр-міністра України. Нагороди отримали голова Національної ради Ольга Герасим’юк — як подяку за роботу для медіапростору держави і за турботу про велику команду Національної ради України, а також працівники 6-ти регіональних медіа — з нагоди Дня журналіста.

«Хоча цей день і минув, та День журналіста у нас щодня, — наголосила керівниця медіарегулятора. — Усі журналісти сьогодні на передовій: і інформаційного, і воєнного фронтів».

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк була дуже зворушена увагою уряду та особисто Прем’єр-міністра до діяльності Національної ради і подякувала за це: «Це нагорода усій нашій прекрасній команді, яка ні на день, ні на хвилину не припиняла роботи від самісінького 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення в Україну, і якраз у цей день відбувалося наше засідання. Ніхто з нашої команди не зрадив. Колеги, це нагорода усім нам!».

Від імені уряду нагороди журналістам регіональних медіа вручали Ольга Герасим’юк і член Національної ради Максим Онопрієнко — куратор управління представників Національної ради в областях. «Кабінет Міністрів України уповноважив нас виконати сьогодні почесну місію та вручити нашим героям відзнаки і цінні подарунки від уряду, — сказала голова медіарегулятора. — Тож нехай ці годинники добре йдуть та швиденько ведуть нас усіх до перемоги».

Отже, були нагороджені:

Колектив «Радіо Самара», м. Павлоград Дніпропетровської області. — Це усього три людини, які забезпечують цілодобове мовлення у прифронтовому місті, своєчасно подають новинну інформацію, допомагають аудиторії роз’ясненнями, заспокоюють слухачів у цей психологічно складний час. Через завантаженість роботою представники радіо не змогли приїхати на вручення, тому високу нагороду їм передасть представниця медіарегулятора у Дніпропетровській області Олена Демченко.

Як підкреслив Максим Онопрієнко, попри економічні труднощі мовлення «Радіо Самара» не зупинялося ні на хвилину. І цю самовіддану працю колективу радіо відзначили й слухачі — його аудиторія за час воєнної агресії збільшилася на 50%.

Валентина Ластовка, заступниця директора телерадіостудії «Бориспіль», Київська область, створила цикл документальних фільмів «Наші.Герої» — про воїнів із Бориспільської громади, які віддали своє життя, захищаючи Україну під час повномасштабного вторгнення росії. Мета цього проєкту — закарбувати у пам’яті розповіді про земляків, хто своєю кров’ю пише новітню історію України і платить найвищу ціну за можливість нашим громадянам жити на вільній українській землі.

У рамках проєкту «Наші.Герої» Валентина збирає інформацію про кожного з героїв документальних фільмів, проводить розгорнуті інтерв’ю з рідними і близькими полеглих воїнів, самостійно створює фільми, монтуючи відзнятий матеріал.

Ігор Сазонов, менеджер Полтавської регіональної дирекції «Лтава», філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, забезпечує сталу роботу мовника з початку повномасштабного вторгнення рф. У матеріалах висвітлювалися події війни та розповідалася правда про страшні злочини російських військових. Високий рейтинг на Полтавщині отримали програми «Суспільне. Спротив», «Новини» тощо. Наразі полтавська філія входить до п’ятірки найкращих в Україні, а кількість підписників її телеграм-каналу зросла у 20 разів.

Також прикладом активної громадянської позиції і патріотизму Ігоря Сазонова є внесок у підтримку обороноздатності країни — філія передала чотири автомобілі на потреби ЗСУ.

Катерина Гладенко, завідувачка редакції контенту Сумської регіональної дирекції, філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, від початку повномасштабного вторгнення увесь час залишалася у Сумах, де працювала кореспондентом редакції новин. Під час тимчасової окупації Сумської області і блокади обласного центру журналістка неодноразово виходила у прямі ефіри загальнонаціонального марафону «Єдині новини», аби розповісти про ситуацію на Сумщині, про гуманітарні коридори та спротив сил територіальної оборони.

Після деокупації області виїжджала до звільненого Тростянця і Боромлі, щоб відзняти матеріали про наслідки злочинів армії рф. Уже понад рік під час виїздів на прикордоння з ризиком для життя вона фіксує наслідки щоденних обстрілів інфраструктури Сумщини.

Іще одна нагорода поїде до Сум – для Альони Яцини, засновниці-керівниці інформаційного ресурсу «Кордон.Медіа», яка з першого дня повномасштабного вторгнення рф на територію України щоденно з ризиком для життя здійснювала фото- та відеофіксацію наслідків обстрілів російськими окупантами території Сумської області. Збирала й оприлюднювала матеріали про спротив сил оборони Сумщини – військовослужбовців ЗСУ, бійців територіальної оборони, про партизанський рух. Після деокупації області робила репортажі про рятувальні роботи ДСНС, розмінування області.

Матеріали Альони Яцини надавалися для оприлюднення усім місцевим медіа, а також постійно використовувалися в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» та інших загальнонаціональних телеканалів.

На жаль, через відрядження вона не змогла приїхати до Києва на вручення нагороди – її передасть Лариса Якубенко, представниця регулятора у Сумській області.

Андрій Кузьменок, завідувач відділу телеоператорів телерадіоагентства «Новий Чернігів», який працює у медіасфері із 2005 року, за час активних бойових дій на території Чернігівщини проявив себе як надзвичайно мужній і справді героїчний працівник. У лютому й на початку березня 2022 року він був єдиним, хто знімав і монтував сюжети про блокаду в Чернігові, а вже потім передавав відзняті матеріали місцевим компаніям та кореспондентам національних телекомпаній. Під час однієї зі зйомок, відразу після ракетного обстрілу, Андрій врятував людині життя. Ці кадри облетіли увесь світ.

Завдяки його героїчній роботі у складі телеканалу «Новий Чернігів» відеоматеріали про звитяжність і незламність Чернігова змогли побачити в багатьох країнах світу.

На завершення церемонії нагородження Ольга Герасим’юк наголосила: «Сьогодні ми вкотре побачили, скільки мужності у наших журналістів, які не тільки самовіддано виконують свої безпосередні професійні обов’язки, але й рятують життя пересічних людей під час ракетних обстрілів, надають їм першу медичну допомогу. – І зворушено додала: – Ми будемо молитися за вас, щоби ви усі вціліли. Звертайтеся до нас, коли вам потрібні засоби безпеки, інша наша допомога. Ми будемо робити для вас усе, що в наших силах».